Stacja ratownictwa medycznego wraca na Andrzeja

Region

Po modernizacji starej siedziby pogotowia ratunkowego przy ul. Andrzeja w Pruszkowie, wróci tam baza karetek ratownictwa medycznego. Otwarcie planowane jest na 12 maja.

Remont prowadzony był od kilku lat. W tym okresie tymczasowa baza mieściła się przy Szpitalu na Wrzesinie. Obecnie trwają prace kosmetyczne. Wstawione mają być jeszcze meble. W tym miejscu, poza bazą karetek, będzie dyspozytornia, a w pobliżu poradnia konsultacyjna.

Przeprowadzka stacji, zdaniem Krzysztofa Sankiewicza, zastępcy dyrektora ds. lecznictwa w Szpitalu na Wrzesinie poprawi jej funkcjonowanie. Część sprzętu będzie nowa, a w wyremontowanych pomieszczeniach łatwiej będzie się pracowało personelowi.

Stacja ma obecnie trzy karetki i tyle zostanie. Zdaniem Centralnego Systemu Ratownictwa Medycznego, który decyduje o rozmieszczeniu karetek, to ilość wystarczająca. Tego samego zdania jest Sankiewicz. – W codziennych sytuacjach ta ilość karetek wystarcza. W przypadkach kryzysowych koordynator zawsze może przekierować wozy z innych regionów – powiedział.

Przeprowadzka poza funkcjonalnością ma jeszcze jedną zaletę. Pacjenci nie będą oczekiwać od karetek ratownictwa transportu medycznego. Jak powiedział nam Sankiewicz, zdarzały się sytuacje, że ludzie nie rozumieli, że te karetki nie mogą przewozić pacjentów na konsultacje medyczne, czy odwozić do domów. One muszą być w stałej gotowości na wypadek wezwania. Do transportu medycznego są przeznaczone inne karetki. Takie usługi prowadzi między innymi Szpital Zachodni w Grodzisku, z którym pruszkowski szpital ma podpisaną umowę w tym zakresie.

Byłeś świadkiem wypadku? Stoisz w gigantycznym korku? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie? Poinformuj o tym innych mieszkańców Pruszkowa, Grodziska i okolic. Przesyłaj zdjęcia i informacje do redakcji WPR24.pl na adres e-mail: kontakt@wpr24.pl lub SMS i MMS pod nr tel. 600 924 925.