Sprzedawał samochody z… wypożyczalni

Grodzisk Maz.

Policjanci z Grodziska Mazowieckiego zatrzymali oszusta, który sprzedawał nie swoje samochody. Mężczyzna wypożyczał pojazdy, a następnie znajdował na nie kupców. Usłyszał już 13 zarzutów karnych, a sprawa ma charakter rozwojowy.

Policjanci z grodziskiego Wydziału do walki z Przestępczością Gospodarczą i Korupcją ustalili osoby, które mogły paść ofiarą oszusta. Z relacji pokrzywdzonych wynikało, że nieświadomie nabyli od niego cztery samochody. Dopiero po czasie okazało, że auta nie były własnością sprzedającego. Policjanci przyjęli zawiadomienia o dokonanych przestępstwach i prowadzili dalsze ustalenia w tej sprawie. Gdy tylko dowiedzieli się, że ten sam sprzedawca oferuje do nabycia kolejne auto, natychmiast przygotowali zasadzkę. Na miejscu usiłowania sprzedaży volvo zatrzymali 43–letniego mężczyznę i zabezpieczyli przy nim fałszywe dokumenty własności tego samochodu, który w rzeczywistości należał do jednej z wypożyczalni.

– Podczas przeszukania miejsca zamieszkania zatrzymanego, policjanci zabezpieczyli szereg dokumentów związanych z handlem samochodami i podrobione faktury świadczące o przejęciu praw własności do wypożyczonych przez niego pojazdów. W czasie intensywnych działań grodziscy funkcjonariusze odzyskali do tej pory 4 sprzedane przez 43–latka auta i nadal pracują nad ustaleniem kolejnych oszukanych nabywców – informuje asp. sztab. Katarzyna Zych, oficer prasowy Komendy Powiatowej Policji w Grodzisku Mazowieckim.

Mężczyzna usłyszał zarzuty dokonania czterech oszustw połączonych z podrobieniem dokumentów oraz dwukrotnego usiłowania dokonania tych przestępstw, a także 7 zarzutów przywłaszczenia mienia. Na wniosek Prokuratury Rejonowej w Grodzisku Maz. sąd zastosował wobec zatrzymanego tymczasowy areszt na 3 miesiące. Popełnione przez niego przestępstwa zagrożone są karą do 8 lat pozbawienia wolności. Z uwagi na wcześniejszą karalność mężczyzny za podobne

Byłeś świadkiem wypadku? Stoisz w gigantycznym korku? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie? Poinformuj o tym innych mieszkańców Pruszkowa, Grodziska i okolic. Przesyłaj zdjęcia i informacje do redakcji WPR24.pl na adres e-mail: kontakt@wpr24.pl lub SMS i MMS pod nr tel. 600 924 925.

Komentarze 2

2 odpowiedzi na “Sprzedawał samochody z… wypożyczalni”

  1. Precz z komuną pisze:

    Teraz przecież dla oszustów zaczyna się istne eldorado „made in tuskolandia” = pranie vat itp

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Podobne artykuły