Sprzątnęła dom – z biżuterii i markowych perfum

Stare Babice

Do komendy w Starych Babicach wpłynęło zgłoszenie o kradzieży biżuterii i perfum z domu. Okazało się, że kradzieży dokonała 25-latka, która została zatrudniona do posprzątania przed świętami.

Zgłoszenie o kradzieży wpłynęło do komendy w Starych Babicach już w ubiegłym miesiącu. Dyżurny wówczas otrzymał informację, że z jednego z domów na terenie gminy zginęła biżuteria i markowe perfumy. Właściciele przedmiotów nie zauważyli jednak śladów włamania, także nie było podejrzeń co do domowników.

Wszystko wskazywało na to, że kradzieży mogła dokonać kobieta oferująca na jednym z portali społecznościowych usługę sprzątania mieszkań i domów, a którą pokrzywdzeni zatrudnili do posprzątania domu przed świętami – relacjonuje podinsp. Ewelina Gromek-Oćwieja ze starobabickiej komendy. Podczas sprzątania 25-latka poinformowała, że zmarła jej babcia i musi natychmiast wyjść. Potem kontakt z kobietą się urwał.

Funkcjonariusze z Wydziału Kryminalnego, gdy tylko ustalili tożsamość 25-latki i jej prawdopodobne miejsce pobytu, od razu zatrzymali ją i przeszukali jej miejsce zamieszkania na terenie gminy Błonie. Poza zgłoszoną biżuterią, policjanci znaleźli inne przedmioty, które wskazywały na to, że rodzina ze Starych Babic nie była pierwszą okradzioną na koncie kobiety.

25-latka usłyszała dwa zarzuty kradzieży. Grozi jej za to do 5 lat pozbawienia wolności. Czynności w tej sprawie nadzoruje Prokuratura Rejonowa w Pruszkowie.

Byłeś świadkiem wypadku? Stoisz w gigantycznym korku? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie? Poinformuj o tym innych mieszkańców Pruszkowa, Grodziska i okolic. Przesyłaj zdjęcia i informacje do redakcji WPR24.pl na adres e-mail: kontakt@wpr24.pl lub SMS i MMS pod nr tel. 600 924 925.

Komentarze 4

4 odpowiedzi na “Sprzątnęła dom – z biżuterii i markowych perfum”

 1. Wilku Starszy pisze:

  Proszę opublikować dane tej persony link do fb, zdjęcie, by ustrzec kolejne osoby przed takim losem.

 2. lenin pisze:

  Redystrybucja

 3. SkromnyPastuszek pisze:

  Grozi jej do 5 lat z czego może pół roku spędzi w więzieniu z czego 3 miesiące na przepustce ?
  No nic tylko kraść w tym kraju!

  Wzięli się za mafie watowskie, to może warto też zaostrzyć kary za tak zuchwałe kradzieże jak rowery czy np. jak w tym przypadku ?

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Podobne artykuły