Sprawdzamy jak postępują prace na skrzyżowaniu „przy czołgu” [FOTO]

Trwają prace związane z przebudową skrzyżowania al. Wojska Polskiego i al. Niepodległości. Sprawdziliśmy na jakim etapie są prace po pół roku od rozpoczęcia robót.

Mazowiecki Zarząd Dróg Wojewódzkich w czerwcu ubiegłego roku ogłosił przetarg na przebudowę drogi wojewódzkiej nr 719. Chodzi o przebudowę jednego z najbardziej kolizyjnych skrzyżowań w Pruszkowie, czyli krzyżówki al. Wojska Polskiego z al. Niepodległości.

Skrzyżowanie ma zyskać dodatkowy pas do skrętu w lewo dla jadących w stronę Grodziska oraz w stronę Warszawy. Dodatkowy pas ma się pojawić także na al. Niepodległości (od strony ul. Chopina). Przebudowa zakłada poszerzenie jezdni, przy jednoczesnej częściowej likwidacji pasa zieleni znajdującego się w okolicy skrzyżowania.

Prace ruszyły na początku stycznia. Na jakim etapie są teraz? – Aktualnie trwają prace związane z przebudową urządzeń podziemnych. Wykonawca rozpoczyna też pierwsze prace drogowe  – informuje Monika Burdon, rzecznik prasowy Mazowieckiego Zarządu Dróg Wojewódzkich.

Co ze zmianą organizacji ruchu? Na to trzeba jeszcze poczekać. Kolejny etap wdrożenia czasowej organizacji ruchu miał być wprowadzony w wakacje na przełomie czerwca i lipca. Tak się jednak nie stanie. – W związku z zakresem prowadzonych robót drogowych kolejnej zmiany organizacji ruchu można spodziewać się na przełomie sierpnia i września – zaznacza rzeczniczka MZDW.

Zgodnie z pierwotnymi założeniami prace na skrzyżowaniu mają zakończyć się w listopadzie. Drogowcy nie wykluczają jednak zmiany terminu zakończenia prac. Powód? Nasadzenia zieleni. – W związku z koniecznością wykonania nasadzeń a co za tym idzie dokonania wszelkich ustaleń i zgromadzenia dokumentacji niewykluczone, że termin zakończenia prac może ulec zmianie – podkreśla Monika Burdon.

Byłeś świadkiem wypadku? Stoisz w gigantycznym korku? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie? Poinformuj o tym innych mieszkańców Pruszkowa, Grodziska i okolic. Przesyłaj zdjęcia i informacje do redakcji WPR24.pl na adres e-mail: kontakt@wpr24.pl lub SMS i MMS pod nr tel. 600 924 925.

Komentarze 15

15 odpowiedzi na “Sprawdzamy jak postępują prace na skrzyżowaniu „przy czołgu” [FOTO]”

 1. hajsen pisze:

  Przeciez tam jest zawsze dwóch ludzi na krzyz .Tam sie nic nie robi. Wydluzenie terminu , na zieleń? To jest kpina. Jaka to firma to robi?

 2. Na bogato pisze:

  To tam jest jakaś ekipa remontowa? W zasadzie nie widziałem tam nigdy pełnej ekipy tylko pojedynczych pełętających się bez większego planu po terenie remontu. Może pracuję usilnie w innych godzinach tylko za bardzo postępu w robocie nie widać. Ale skoro remont mojego bloku trwa już 3 lata i ponoć potrwa jeszcze 2 to widocznie takie zwyczaje w tym bantustanie nastały, szkoda…

 3. obecna... pisze:

  Upały,pewno pracują z samego rana…

 4. chyba wystarczy pisze:

  Przy wjeździe do Piastowa prowadzili prace budowlane w weekend, przebudowa wjazdu trwała kilka dni,.. można? Oczywiście można napisać że inna infrastruktura, zgodzę się, ale jakby pracowali 4-5 weekendów to już skrzyżowanie było gotowe, ptaszki by założyły gniazda. Można napisać o sklepach które zaraz będą na skraju bankructwa, ale kogo to interesuje, nie tych co na takich przetargach zarabiają.

 5. Anonim pisze:

  Jeden robi jak się patrzy…
  …reszta patrzy jak się robi

  Nie widać ich bo pracują „pod ziemią” 😉

 6. Mak pisze:

  Zaoraliśmy ulicę, zasialiśmy i teraz czekamy aż asfalt sam wyrośnie. Niestety z powodu suszy rośnie wolno i stąd opóźnienia. Gromadzimy dokumentację i będziemy ją rozrzucać po placu budowy, bo podobno dodatek celulozy może użyźnić glebę i przyspieszyć wzrost.

 7. Ona pisze:

  Puściliście bąka w mieście to macie.

 8. iwiw pisze:

  Prace idą pełną parą 15.30 Panowie już w aucie do domu gotowi weekend wolny nic się nie dzieje .Naprawdę za każdym razem jak tam przejeżdżam robią trzy osoby albo nie ma nikogo.

 9. Joe pisze:

  Robota w Pruszkowie wre na wszystkich odcinkach. WKD też nie zasypuje gruszek w popiele. Ludzie tłoczą się w puszczanych co 1:20 pociągach, a na placu budowy w Regułach pusto kiedy jadę rano i pusto kiedy wracam. To co zrobili, to można było ogarnąć w najdalej tydzień i to bez zamykania torów. Gdzie te maszyny i robotnicy? Na wakacjach?

 10. rt pisze:

  „Aktualnie trwają prace związane z przebudową urządzeń podziemnych. Wykonawca rozpoczyna też pierwsze prace drogowe” Plucie w twarz podatnikowi. Tekst o urządzeniach podziemnych pada od marca 🙂 Tam się po prostu nic nie dzieje.

 11. umpapa umpapa pisze:

  Przebudowa potrzebna tak jak monsieur Makuch (ciekawe czy ma jakieś przemyślenia?)

 12. X pisze:

  Czy pani Burbon chce powiedzieć, że drzewa opóźnią oddanie skrzyżowania do użytku?

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Podobne artykuły