Spowodował wypadek, trafił do aresztu

Region

Sąd Rejonowy w Pruszkowie zastosował środek zapobiegawczy w postaci tymczasowego aresztowania na okres 3 miesięcy wobec 29-latka. Mężczyzna podejrzewany jest o spowodowanie wypadku drogowego, którego skutkiem jest ciężki uszczerbek na zdrowiu pieszego.

25 września przed godziną 4.00 rano, na Alejach Jerozolimskich w Regułach, trzy kobiety jadąc samochodem w stronę Warszawy zauważyły leżącego na jezdni mężczyznę. Zatrzymały pojazd aby udzielić mu pomocy. Wezwały na miejsce pogotowie oraz policję. Jak się okazało mężczyzna został potrącony przez samochód. Na miejscu zdarzenia nie było jednak ani samochodu, ani kierującego. Ciężko ranny mężczyzna został przewieziony do szpitala.

W związku z tym zdarzeniem policjanci rozpoczęli czynności zmierzające do ustalenia i zatrzymania sprawcy wypadku. Dzięki monitoringom wstępnie ustalili, że potrącenia mógł dokonać pojazd marki volkswagen koloru czerwonego. Podczas dalszych czynności policjantów, do komisariatu w Piastowie zadzwonił mężczyzna, który zgłosił uszkodzenie volkswagena. Na miejscu policjanci zastali czerwonego volkswagena z uszkodzeniami, które mogły powstać na skutek zdarzenia drogowego.

Dalsze czynności procesowe i pozaprocesowe potwierdziły podejrzenia policjantów, kto mógł spowodować ten wypadek. 29-letni mężczyzna został zatrzymany i osadzony w policyjnym areszcie. Została mu pobrana krew do badań na zawartość alkoholu w organizmie. Sprawdzenie w policyjnych systemach wykazało, że nie podsiada on uprawień do kierowania pojazdami.

Zebrany w sprawie materiał dowodowy trafił do Prokuratury Rejonowej w Pruszkowie, gdzie mężczyzna usłyszał zarzut spowodowania wypadku drogowego skutkującego ciężkim uszczerbkiem na zdrowiu, ucieczki z miejsca zdarzenia i nieudzielenia pomocy poszkodowanemu.

Na wniosek Prokuratury Rejonowej w Pruszkowie sąd zastosował wobec 29-latka środek zapobiegawczy w postaci tymczasowego aresztowania na okres 3 miesięcy.

Śledztwo w tej sprawie prowadzi Prokuratura Rejonowa w Pruszkowie.

Za spowodowanie wypadku drogowego skutkującego ciężki uszczerbkiem na zdrowiu, kodeks karny przewiduje karę do 8 lat pozbawienia wolności.

Świadkowie tego wypadku oraz osoby, których pojazdy były wyposażone w rejestratory obrazów, proszone są o kontakt z Komendą Powiatową Policji w Pruszkowie z prowadzącym czynności mł. asp. Przemysławem Demidziukiem telefon 47 72 46 251. Do Państwa dyspozycji pozostaje również adres poczty elektronicznej e-mailoficer.prasowy.pruszkow@ksp.policja.gov.pl.

 

KPP Pruszków

Byłeś świadkiem wypadku? Stoisz w gigantycznym korku? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie? Poinformuj o tym innych mieszkańców Pruszkowa, Grodziska i okolic. Przesyłaj zdjęcia i informacje do redakcji WPR24.pl na adres e-mail: kontakt@wpr24.pl lub SMS i MMS pod nr tel. 600 924 925.