Spowodował kolizję, choć nie powinien kierować

Pruszków

Policjanci z Wydziału Ruchu Drogowego otrzymali informacje o kolizji, do której doszło w niedzielę na ul. Kościelnej w Pruszkowie. Okazało się, że sprawca miał czynny zakaz prowadzenia pojazdów.

W niedzielę 31 lipca w godzinach przedpołudniowych doszło do kolizji na ul. Kościelnej w Pruszkowie. W zdarzeniu brały udział dwa pojazdy na szczęście nikt nie odniósł żadnych obrażeń.

Sprawcą kolizji okazał się 34-latek. Po sprawdzeniu jego danych w policyjnych bazach wyszło na jaw, że mężczyzna posiada czynny zakaz kierowania pojazdami mechanicznymi. – Sąd w Pruszkowie w lutym tego roku wydał zakaz na okres 3 lat. Za spowodowanie kolizji 34-latek otrzymał mandat w wysokości 1100 zł oraz 6 punktów karnych – informuje kom. Karolina Kańka, oficer prasowy Komendy Powiatowej Policji w Pruszkowie.

Za złamanie zakazu sądowego mężczyzna usłyszy zarzut. Postępowanie nadzorowane jest przez Prokuraturę Rejonową w Pruszkowie. Zgodnie z art. 244 kodeksu karnego za niestosowanie się do orzeczonego przez sąd zakazu prowadzenia pojazdów, grozi kara do 5 lat pozbawienia wolności

Byłeś świadkiem wypadku? Stoisz w gigantycznym korku? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie? Poinformuj o tym innych mieszkańców Pruszkowa, Grodziska i okolic. Przesyłaj zdjęcia i informacje do redakcji WPR24.pl na adres e-mail: kontakt@wpr24.pl lub SMS i MMS pod nr tel. 600 924 925.