Spotkanie z podróżniczką Julią Raczko

Komorów

Już 9 listopada, w Komorowie pojawi się Julia Raczko – autorka dwóch książek, bloga WhereIsJuli.com, dziennikarka i podróżniczka. To niepowtarzalna okazja, by dowiedzieć się nieco więcej o krainie kangurów, czyli Australii.

Julia pisze sama o sobie, że jest miłośniczką podróży, samochodowych wycieczek, kawy i dobrego życia. Ale w swoich wędrówkach nie jest sama. Towarzyszy jej życiowy partner – Sam – pochodzący właśnie z Australii. Poznali się w podróży do okoła świata, lecz na stałe osiedli w Brisbane.

– Z wykształcenia jestem psychologiem społecznym. Przez lata pracowałam jako producent programów telewizyjnych dla TVN’u, MTV i Eski. Zmęczona pracą w korporacji, kupiłam bilet dookoła świata i wyjechałam w nieznane – bez doświadczenia i specjalnego przygotowania. Zakochałam się i nigdy nie wróciłam  – czytamy na blogu Juli Raczko.

Podróżniczka jest autorką dwóch książek: „Gdzie jest Julia?” oraz „Julia jest w Australii”. Od trzech lat mieszka na przedmieściach Brisbane. Jak nikt stara się udowodnić, że podróżować może dosłownie każdy. Według niej nawet ten kto nienawidzi autobusów, a na widok samolotu mdleje ma szansę stać się podróżnikiem z krwi i kości.

Co właściwie Julia robi w Australii? Prowadzi polską szkołę i audycję w radiu etnicznym, pracuje jako organizator wycieczek i przewodnik. Poza tym uwielbia rozmawiać z nieznajomymi, więc spotkanie w Komorowie z pewnością będzie przemiłym doświadczeniem dla uczestników. Dodatkowo przybyli goście będą mogli pogłębić swoją wiedzę na temat Australii. A wiecie skąd w ogóle pochodzi Julia? Z pobliskiego Milanówka!

Start: 9 listopada, w środę o godz. 18.00.
Miejsce: Gminna Biblioteka Publiczna im. Marii Dąbrowskiej w Komorowie, ul. Kraszewskiego 3.

Byłeś świadkiem wypadku? Stoisz w gigantycznym korku? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie? Poinformuj o tym innych mieszkańców Pruszkowa, Grodziska i okolic. Przesyłaj zdjęcia i informacje do redakcji WPR24.pl na adres e-mail: kontakt@wpr24.pl lub SMS i MMS pod nr tel. 600 924 925.