Sportowe inwestycje z dofinansowaniem

Region

Modernizacja hali pneumatycznej w Michałowicach, modernizacja boiska sportowego w Piastowie czy budowa kortu do gry w padla w Nadarzynie – to przykłady inwestycji dofinansowanych przez samorząd Mazowsza. W sumie na dodatkowe środki w infrastrukturę sportową może liczyć kilka samorządów z naszego regionu.

W ramach programu „Mazowsze dla sportu 2023” gminy i powiaty z województwa mazowieckiego mogły ubiegać się o środki na budowę, przebudowę, modernizację i remont obiektów sportowych. Jak podkreśla marszałek Adam Struzik, programy wsparcia samorządu województwa są różnorodne i dostosowane do potrzeb mieszkańców. – Prowadzimy aż 20 takich programów. Dotyczą m.in. bazy sportowej. W tym roku wsparliśmy aż 219 projektów z całego Mazowsza łączną kwotą 50 mln zł.

Dzięki dofinansowaniu z tego programu w subregionie warszawskim zachodnim zostaną zrealizowane 23 inwestycje. Na ten cel z budżetu województwa mazowieckiego przeznaczono ponad 6,3 mln zł.

Jedna z inwestycji, która uzyskała dofinansowanie jest remont sali gimnastycznej w Zespole Szkół im. Fridtjofa Nansena w Pruszkowie. – Dostaliśmy dofinansowanie na remont sali gimnastycznej w zespole szkół imienia Fridtjofa Nansena w Piastowie. Jest to zespół szkół, który obejmuje szkołę branżową, techniczną oraz liceum ogólnokształcące. Szkoła, która bardzo ładnie nam się rozwinęła bo ma ponad 500 uczniów, a w tegorocznym naborze będzie to może nawet 700 uczniów – mówi Agnieszka Kuźmińska, członek zarządu powiatu pruszkowskiego. – Tam były stare warsztaty. Kiedyś to była szkoła chemiczna, tymczasowo przerobiono halę warsztatów na salę gimnastyczna i tak to funkcjonowało wiele lat. Teraz przyszedł czas na remont. Będzie to wymiana podłóg, instalacji elektrycznych, wyburzenie ścian. Taki gruntowny remont – dodaje.

Oto lista inwestycji z naszego regionu, które uzyskały wsparcie województwa wraz z kwota otrzymanego dofinansowanie:
Gmina Michałowice – Modernizacja Hali pneumatycznej przy ul. Szkolnej w Michałowicach – 236 tys. zł,
Miasto Piastów – Modernizacja istniejącego boiska sportowego przy SP nr 5 w Piastowie – 298 tys. zł,
Gmina Nadarzyn – Budowa kortu do gry w padla w miejscowości Stara Wieś, gmina Nadarzyn – 298 tys. zł,
Gmina Brwinów – Budowa strefy workout w Brwinowie – 75 tys. zł,
Powiat Pruszkowski – Remont Sali gimnastycznej w Zespole Szkół im. Fridtjofa Nansena w Piastowie – 298 tys. zł,
Miasto Podkowa Leśna – Przebudowa nawierzchni w terenie rekreacyjnym (strefa aktywności) przy ul. Świerkowej 1 – 298 tys. zł.

Byłeś świadkiem wypadku? Stoisz w gigantycznym korku? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie? Poinformuj o tym innych mieszkańców Pruszkowa, Grodziska i okolic. Przesyłaj zdjęcia i informacje do redakcji WPR24.pl na adres e-mail: kontakt@wpr24.pl lub SMS i MMS pod nr tel. 600 924 925.

Komentarze 1

Jedna odpowiedź do “Sportowe inwestycje z dofinansowaniem”

  1. Serwatka pisze:

    Na bogato: „Gmina Nadarzyn – Budowa kortu do gry w padla w miejscowości Stara Wieś, gmina Nadarzyn – 298 tys. zł,”
    Radzę zajrzeć do innych miejsc gdzie są te korty. Zero ludzi!

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Podobne artykuły