Zrobiła się fajna drużyna

Piłka Nożna

Z Jackiem Romańczukiem, trenerem piłkarzy KS Raszyn, rozmawia Marcin Prażmowski.

Niemal do ostatniej kolejki toczyliście korespondencyjny pojedynek z Laurą Chylice o tytuł mistrza jesieni klasy „okręgowej”. Wysłaliście już… podziękowania do Chylic?
– Nie musimy tego robić, bo wiedzieliśmy, że rywal wcześniej czy później się potknie. Ciężko utrzymać równą dyspozycję przez całą rundę. Sami o tym dobrze wiemy, bo również przeszliśmy kryzys, który kosztował nas utratę kilku punktów. Wszystkich meczów nie da się wygrywać.

Wszystkich nie, ale te rozgrywane u siebie owszem…
– Faktycznie, u nas prezentujemy się bezbłędnie, jednak wynika to z kilku powodów. Przede wszystkim chłopaki znają niemal każdy centymetr murawy. Mogą liczyć na kibiców oraz… rywala. Ta liga ma to do siebie, że każda z drużyn w meczach wyjazdowych traci na sile.

Jednak macie słabsze strony.
– O wszystkich nie powiem, aby rywalom zadania nie ułatwiać, ale faktycznie sporo pracy przed nami. Myślę tu szczególnie o defensywie. Co prawda strzelamy dużo bramek, jednak sporą ich ilość także tracimy. Do gry w ataku nie mogę mieć większych zastrzeżeń, chociaż powinniśmy mieć większą liczbę strzelonych goli.

Myślał pan o wzmocnieniach?
– Jeszcze za wcześnie o tym mówić. A na pewno podawać nazwiska. Potrzeba nam wzmocnień, ale góra dwóch zawodników. To powinno wystarczyć w utrzymaniu pierwszego miejsca.

Czyli chcecie awansować!
– Przykro byłoby roztrwonić dorobek, jaki wypracowaliśmy jesienią. W Raszynie zrobiła się fajna drużyna i myślę, że działacze „staną na głowie”, aby to wykorzystać. Chociaż wiem, że sytuacja finansowa mogłaby być lepsza. Piłkarze grają wyłącznie za premie meczowe, ale najważniejsze, iż chcą grać o najwyższe cele.

Cykl przygotowań do rundy wiosennej jest już dopięty?
– W zasadzie tak. Do 13 grudnia będziemy jeszcze  trenowali na własnych obiektach, a przygotowania tak naprawdę rozpoczniemy 20 stycznia. Mamy praktycznie ustalone wszystkie sparingi. Chcemy grać z zespołami z okolicy, dlatego zmierzymy się chociażby z Okęciem Warszawa, Spartą Jazgarzew czy ŁKS Łady.

Jaka jest szansa, że w kadrze Polski będziemy mieli więcej akcentów raszyńskich. Myślę tu o powołanym bramkarzu Rafale Leszczyńskim, który przez sezon bronił barw KS Raszyn.
– Potencjał wśród młodzieży mamy spory. Zresztą systematycznie staramy się wprowadzać młodych zawodników do pierwszej kadry. Na dziś ewidentnie wybija się Adam Chrzanowski, regularnie powoływany do reprezentacji U-16.

Byłeś na meczu i zrobiłeś ciekawe zdjęcie? A może nagrałeś filmik jak kibice cieszą się z wygranej? Przesyłaj zdjęcia i informacje do redakcji WPR24.pl na adres e-mail: kontakt@wpr24.pl lub SMS i MMS pod nr tel. 600 924 925.