Pruszkowscy kolarze z brązem

Kolarstwo

Dwóch zawodników z powiatu pruszkowskiego reprezentujących Grupę Kolarską Żyrardów, Jakub Stecko z Pruszkowa i Adrian Kobyłecki z Opaczy wraz z Mateuszem Lipą (ALKS Stal Grudziądz) zdobyli brązowy medal w sprincie drużynowym na Mistrzostwach Europy w Portugalii.

Zawodnicy walczyli o brąz z Czechami, których pokonali o ponad sekundę, co w sprincie drużynowym jest dużą różnicą. Warto wspomnieć, że czas, który wykręciła polska drużyna jest lepszy od rezultatu mistrzów i wicemistrzów Europy. Polacy, w tym aż dwóch zawodników z powiatu pruszkowskiego, osiągnęli najlepszy czas całej konkurencji.

W wyścigu sprintu drużynowego startują trzyosobowe zespoły, które mają do pokonania trzy okrążenia toru. Każdy z zawodników musi prowadzić swój zespół przez jedno okrążenie. Pierwsze kółko prowadzi zawodnik, który dysponuje bardzo dobrym startem, drugie – najczęściej specjalista od sprintu, a trzecie na ogół najlepszy w wyścigu na 1000 m. Najpierw wyścig rozgrywany jest w formie eliminacji, a następnie systemem pucharowym. Jest to konkurencja olimpijska dla mężczyzn. Kobiety rozgrywają wyścig na dwóch okrążeniach toru i startują w zespołach dwuosobowych.

Pozostałe wyniki zawodników Grupy Kolarskiej Żyrardów pierwszego dnia
torowych mistrzostw Europy także napawają optymizmem.  Natalia Rutkowska w drużynie z Pauliną
Cywińską i Karoliną Karasiewicz ukończyły wyścig drużynowy na 3000 m w
kategorii U-23 na piątym miejscu. Urszula Łoś zakwalifikowała się zaś do najlepszej ósemki w sprincie.

Byłeś na meczu i zrobiłeś ciekawe zdjęcie? A może nagrałeś filmik jak kibice cieszą się z wygranej? Przesyłaj zdjęcia i informacje do redakcji WPR24.pl na adres e-mail: kontakt@wpr24.pl lub SMS i MMS pod nr tel. 600 924 925.