Żółwin doczeka się kompleksu tenisowego

Tenis

Klub Sportowy „Tennis Life” chce wybudować w Żółwinie kryty kort tenisowy w ramach projektu „Od Żółwika do Federera”. Dzięki stworzeniu zaplecza sportowego klub mógłby rozpocząć program szkoleniowy dla dzieci z pobliskiej szkoły.

Trzy lata – to okres jaki klub sportowy „Tennis Life” daje sobie na budowę kompleksu kortów tenisowych w Żółwinie tuż obok Zespołu Szkół. Kompleks ma składać się z pięciu kortów, z czego trzy mają zostać zadaszone. Uzupełnieniem będzie domek klubowy. Stworzenie takiego zaplecza sportowego pozwoliłoby rozpocząć program szkoleniowy dla dzieci z klas 1-4. Zajęcia miałyby być prowadzone przez trenerów klubowych wspólnie z nauczycielami wychowania fizycznego i to podczas szkolnych lekcji. Zajęcia miałyby ruszyć we wrześniu 2018 r. Pojawia się jednak pytanie skąd pomysł na taki projekt. – Wierzymy, że uda nam się dzięki temu zrealizować dwa główne cele. Zbudujemy wzorcowy model klubu, oparty na bardzo solidnym fundamencie jakim jest wieloletnia współpraca z samorządem Gminy Brwinów i leżącymi na jej terenie szkołami. Drugim ważnym celem naszego przedsięwzięcia jest integracja lokalnej społeczności wokół wartościowego celu jakim jest budowa kortów w Żółwinie. Chcemy żeby były one dla naszych podopiecznych drugim domem. Dlatego tak bardzo zależy nam żeby dzieci i ich rodzicie angażowali się do pomocy przy ich budowie – informuje Waldemar Cecuła, prezes klubu Tenis Life. 

Warto podkreślić, że budowa kortów nie ma charakteru komercyjnego. Klub chce stworzyć zaplecze sportowe w czynie społecznym. Oprócz samych kortów, inwestycja zakłada również budowę placu zabaw i parkingu. – Gmina Brwinów wydzierżawiła nam na 20 lat grunt tuż obok małej wiejskiej szkoły. W rewanżu dzieci z klas 1-4. uczniowie Zespołu Szkół w Żółwinie zostaną objęte innowacyjnym programem szkoleniowym o profilu tenisowym przez cały okres trwania umowy. Wszystko co wybudujemy na działce w Żółwinie przejdzie po tym czasie na własność gminy Brwinów  – dodaje Cecuła. – Jesteśmy przekonani, że podjęliśmy się wyzwania, które pod każdym względem zasługuje wsparcie. Jeśli to co chcemy zrobić nam się uda to przejdziemy do historii polskiego tenisa, jeśli nie, to do historii przejdzie nasz klub. Gramy o bardzo wysoką stawkę, ale dzieciom z Żółwina obiecaliśmy, że wybudujemy te korty i słowa musimy dotrzymać. Cieszymy się, że dzięki naszej inicjatywie każde dziecko ze szkoły w Żółwinie będzie potrafiło grać w tenisa. Równie ważnej jest jednak dla nas otworzenie możliwości na dalszy sportowy rozwój przed tenisowymi talentami, które marzą o karierach Agnieszki Radwańskiej czy Łukasza Kubota. – dodaje. 

Budowa kompleksu kortów tenisowych to kosztowne przedsięwzięcie. Obecnie klub szuka sponsorów oraz stara się o dotacje na rozpoczęcie inwestycji.

Byłeś na meczu i zrobiłeś ciekawe zdjęcie? A może nagrałeś filmik jak kibice cieszą się z wygranej? Przesyłaj zdjęcia i informacje do redakcji WPR24.pl na adres e-mail: kontakt@wpr24.pl lub SMS i MMS pod nr tel. 600 924 925.