Znicz traci punkty ze Stalą

Piłkarze Znicza Pruszków tylko zremisowali u siebie ze Stalą Rzeszów 1:1. Goście bramkę na wagę punktu zdobyli z rzutu karnego podyktowanego w ostatniej minucie spotkania.

W 5. kolejce II ligi Znicz Pruszków podejmował u siebie Stal Rzeszów. Goście przyjechali do Pruszkowa, licząc na twardą obronę i skuteczne, szybkie kontry. Jednak plany Stali dość szybko popsuł Przemysław Łudziński, który w 10. minucie po podaniu Pawła Bylaka strzelił na 1:0. Gospodarze poszli za ciosem i stwarzali sobie kolejne okazje. W 16. minucie po dośrodkowaniu, sprowadzonego w ostatnim okienku transferowym, Litwina Vygantasa Zubaviciusa przed szansą znów stanął Łudziński, ale piłka odbiła się od obrońcy i wypadła w boisko. Kilka chwil później na strzał z 30. metrów zdecydował się Grzegorz Wojdyga, ale dobrze interweniował Tomasz Wietecha. Podopieczni Mariusza Pawlaka cały czas grali dość agresywnie i szybko atakowali rywali dzięki czemu goście często mieli problem z wyjściem z własnej połowy. W 31. minucie dobrą akcją popisał się Bylak, ale dobra interwencja Wietechy po raz kolejny uratowała Stal przed utratą bramki. Przed przerwą próbował Zubavicius, ale ponownie lepszy był Wietecha.

Pierwszy groźny strzał goście oddali dopiero w 56.minucie, ale Piotr Misztal nie dał się zaskoczyć. Po kilku minutach kolejną okazję miał Łudziński, ale nie trafił w bramkę. Po tej akcji tempo spadło, a gra się stała wyrównana. Piłkarze Znicza zmęczeni ciągłym atakowaniem oddali pole gościom. Kiedy wydawało się, że Znicz w końcu wygra swoje spotkanie w ostatniej minucie doliczonego czasu gry, po zamieszaniu w polu karnym sędzia Marcin Muszyński podyktował rzut karny dla Stali. Do piłki podszedł Tomasz Margol, który płaskim strzałem pokonał Misztala. Po chwili sędzia zakończył to spotkanie. Znicz był wyraźnie lepszy, ale po raz kolejny pruszkowianom zabrakł skuteczności.

Znicz Pruszków – Stal Rzeszów 1:1 (1:0)

Znicz: Misztal – Jędrych, Łudziński (Witkowski 73'), Zubavićius, Kucharski – Januszewski (Jędrzejczyk 56' ), Kopciński (Majewski 90'), Wojdyga, Zawodziński ( Michalak 87' ) – Bylak, Sztybrych.

Stal: Wietecha – Czarny, Duda, Hus (Maca 83'), Słomian – Krauze (Florian 73'), Margol, Lisańczuk, Górecki J. (Wolański 46') – Prokić, Górecki M (Szala 65')

Sędziował: Marcin Muszyński (Łódź)