Znicz wygrał z Pogonią

Piłka Nożna

​Dwa trafienia przed przerwą i dwa w ostatnich minutach zadecydowały o wysokim zwycięstwie Znicza Pruszków nad grodziską Pogonią.

Sparing pomiędzy tymi zespołami został zorganizowany na zakończenie rundy jesiennej. Faworytem w tym spotkaniu był zespół gospodarzy, ale w pierwszych minutach to grodziszczanie stwarzali większe zagrożenie pod bramką rywala. Bardzo groźnie było w 10. i 13. minucie kiedy testowany bramkarz popisał się dwoma doskonałymi interwencjami parując piłkę po strzałach Pogoni na rzut rożny. W 24. minucie dobrą pozycję do strzału z rzutu wolnego miał Łukasz Sierociński, ale posłał piłkę nad poprzeczką. Niedługo potem dobry strzał oddał Daniel Nawrocki, jednak chybił. W 42. minucie groźny strzał głową Daniela Kokosińskiego obronił Rafał Dwórzyński, a chwilę później goliper Pogoni skutecznie interweniował przy strzale Norberta Dobskiego. W 44. Minucie gry Znicz strzelił pierwszego gola, a jego autorem był jeden z testowanych piłkarzy. Minutę później było już 2:0, a na listę strzelców strzałem w długi róg wpisał się Bartosz Niksiński.

Po przerwie Znicz miał przewagę i co jakiś czas zagrażał bramce Pogoni, której po przerwie strzegł Michał Dudek. W 65. minucie golkiper grodziszczan świetnie obronił Dobskiego, a w 78. minucie Dawid Jankiewicz znalazł się sam na sam z bramkarzem, ale Dudek nie dał się pokonać i odbił piłkę. Dobitka Kokosińskiego była już niecelna. W 80. minucie dośrodkowanie Marcina Rackiewicza wykorzystał Dawid Duda i było 3:0. Na dwie minuty przed końcem wynik meczu na 4:0 ustalił Bartosz Niksiński.

Znicz Pruszków – Pogoń Grodzisk Maz. 4:0 (2:0)

Znicz: zawodnik testowany (’60 Czarnecki) – Kucharski (’46 Rackiewicz), Kokosiński, Jędrzejczyk (’46 Machalski), Sierociński (’46 Miroszewski) – zawodnik testowany, zawodnik testowany, Niksiński, Dobski (’46 Duda), Nawrocki (’46 Mińkowski) – Kopciński (’46 Jankiewicz).

Pogoń: I połowa: Dwórzyński, Skorża, Kołodziejski, Rybaczuk – Kołaczek, Niezgoda, zawodnik testowany, Romanowski, Zdanowicz, Bal, II połowa: Dudek – Trafalski, Pałuba, Wójcik, Gołębiewski – Niezgoda, Kasztelan, Kołaczek, Pietraszek – Kurowicki, Zdanowicz (Bal)

[TheChamp-Sharing]

Byłeś na meczu i zrobiłeś ciekawe zdjęcie? A może nagrałeś filmik jak kibice cieszą się z wygranej? Przesyłaj zdjęcia i informacje do redakcji WPR24.pl na adres e-mail: kontakt@wpr24.pl lub SMS i MMS pod nr tel. 600 924 925.