Znicz ustrzelił Sokoła

Region

Piłkarze Znicza w końcu wygrali. Podopieczni Świerczewskiego i Śliwowskiego pokonali u siebie Sokoła Sokółkę 1:0.

W Pruszkowie spotkały się zespoły z środka i końca tabeli. Dla obu zespołów to spotkanie było bardzo ważne. Znicz chce się zbliżyć do czołówki, a Sokół jak najszybciej zapewnić sobie utrzymanie.

Od  początku niedzielnego spotkania, które było rozgrywane w strugach deszczu, przewagę mieli gospodarze. Już w 12. minucie dogodną sytuację miał Michał Kucharski, ale jego strzał minął bramkę Łukasza Trochima.

Kilka minut później po szybkiej kontrze Adrian Kasztelan znalazł się sam na sam z Trochimem, ale piłka po jego strzale trafiła w słupek. Po tej sytuacji tempo meczu spadło.

Dopiero w 35. minucie kibiców rozbudził Paweł Tomczyk, który znalazł się z piłką kilka metrów od bramki, ale fatalnie spudłował. Zachęceni tą akcją gospodarze postanowili iść za ciosem. W 40. minucie Znicz wyszedł na prowadzenie za sprawą Kamila Karcza, który pokonał Łukasza Trochima. Do przerwy 1:0.

Po zmianie stron znów do ataków ruszyli podopieczni duetu „Ś-Ś”. W 47. minucie dobrej sytuacji nie wykorzystał Witkowski. Goście sporadycznie przedostawali się pod pole karne Znicza, a jeśli już oddawali strzały to były one niegroźne.

Dopiero w 80. minucie zrobiło się gorąco pod bramką Wojciecha Małeckiego. Po ładnym dośrodkowaniu do piłki dopadł Norbert Moczydłowski, ale nie zdołał pokonać bramkarza Znicza, który wybił piłkę na rzut rożny.

Na minutę przed końcem regulaminowego czasu gry, Znicz mógł podwyższyć, ale Kamil Witkowski nie wykorzystał szansy. Do końca nic już się nie zmieniło i spotkanie zakończyło się skromnym zwycięstwem Znicza.

Znicz Pruszków – Sokół Sokółka 1:0 (0:0)

Znicz: Małecki – Tomczyk, Jędrzejczyk, Jędrych, Januszewski – Kasztelan, Kucharski,  Osoliński, Karcz (46' Tatara), Rybaczuk (67' Bylak) – Witkowski (90' Majewski)

Sokół: Trochim – Jóźwiak, Naliwajko, Łapiński, Spychała – Mościński (60' Butkiewicz),  Sołowiej (62' Pracz), Speichler, Wojtkielewicz (75' Toczydłowski), Wesołowski (84'  Czeremcha) – Gołębiewski.

sędziował: Piotr Gajewski (Kraków).
widzów: 500.

Byłeś na meczu i zrobiłeś ciekawe zdjęcie? A może nagrałeś filmik jak kibice cieszą się z wygranej? Przesyłaj zdjęcia i informacje do redakcji WPR24.pl na adres e-mail: kontakt@wpr24.pl lub SMS i MMS pod nr tel. 600 924 925.