Znicz przegrywa z beniaminkiem

Ze zmiennym szczęściem radzą sobie na początku sezonu II ligi piłkarskiej gracze Znicza Pruszków.  Po zeszłotygodniowym efektownym zwycięstwie 3:1 z silnym Pelikanem Łowicz, w tej kolejce przyszła porażka na własnym boisku 0:1 z beniaminkiem – Legionovią Legionowo.

Będący w dobrych nastrojach po zwycięstwie nad Pelikanem piłkarze z Pruszkowa, przystąpili do meczu z Legionovią z animuszem. W drugiej minucie piłkę w pole karne dośrodkowywał Marcin Bochenek, do tej doszedł Marcin Rackiewicz, ale uderzył ponad bramką. Sześć minut później swoją szansę miał Rafał Kosiec, ale i on przestrzelił. Kiedy wydawało się, że Znicz panuje nad boiskowymi wydarzeniami, dość niespodziewanie na prowadzenie wyszli goście: w 11. minucie gola dla legionowskiej ekipy zdobył Sebastian Janusiński. Znicz próbował wyrównać stan meczu, ale sytuacja drużyny prowadzonej przez Roberta Kochańskiego mocno się skomplikowała, gdy za drugą żółta kartkę, boisko musiał opuścić Maksymilian Banaszewski. Mimo to Znicz konsekwentnie dążył do zdobycia gola. Bliski celu tuż przed przerwą był Maciej Machalski, ale uderzył piłką w słupek bramki Legionovii.

W drugiej połowie pruszkowianie coraz więcej sił rzucali do ataku, co spowodowało częstsze kontrataki Legionovii. Najgroźniejszą akcję beniaminek przeprowadził pod sam koniec meczu. Michał Złotkowski trafił wówczas w poprzeczkę bramki Michała Bigajskiego. Przez całą drugą połowę Znicz także stwarzał sytuacje podbramkowe, jednak żadnej nie udało się wykorzystać.

Pruszkowianie przegrali zatem drugi mecz w sezonie i z sześcioma punktami zajmują siódme miejsce w tabeli grupy wschodniej II ligi. Legionovia jest trzecia od końca.

Znicz Pruszków – Legionovia Legionowo 0:1 (0:1)

Znicz: Michał Bigajski – Marcin Bochenek, Arkadiusz Jędrych, Igor Biedrzycki, Rafał Kosiec – Artur Januszewski, Sebastian Olczak (63′ Krzysztof Kopciński), Maks Banaszewski, Marcin Rackiewicz (61′ Bartosz Niksiński), Maciej Machalski (63′ Mariusz Zawodziński) – Adrian Paluchowski.

Legionovia: Marcin Marcinkowski – Maciej Goliński, Patryk Łukasik, Marek Lendzion, Mateusz Pielak – Sebastian Janusiński, Taras Romanchuk, Paweł Tomczyk (’54 Konrad Karaszewski), Kamil Tlaga (74′ Paweł Broniszewski), Szymon Lewicki (83′ Rafał Maciejewski) – Michał Złotkowski.

Bramki: 11′ Janusiński.