Znicz Pruszków z nowym trenerem

Piłka Nożna

​Władze Znicza Pruszków przedstawiły w poniedziałek nowego trenera pierwszej drużyny. Piłkarzy do nowego sezonu przygotowywał będzie Artur Kalinowski, który zastąpił  Mariusza Pawlaka.

W sezonie 2009/2010 Kalinowski prowadził zespół z Pruszkowa w siedmiu spotkaniach I ligi. Swoją pracę w zespole Znicza Pruszków rozpoczynał jako szkoleniowiec grup młodzieżowych. Potem prze bardzo długi czas był asystentem trenerów pierwszej drużyny, m.in. Dariusza Kubickiego, Janusza Wójcika, Jacka Grembockiego i Leszka Ojrzyńskiego.

W 2009 r. Kalinowski pełnił funkcję tymczasowego trenera I zespołu. W debiucie pokonał 2:0 na własnym boisku drużynę MKS-u Kluczbork.  Znicz pod jego wodzą wygrał trzy mecze, tyle samo przegrał. W jednym spotkaniu padł natomiast remis. Następnie trenował klub z Ursusa, w  którym pracował do 26 września 2011 r. Wówczas podał się do dymisji na skutek porażki z Legionovią Legionowo. W swoim trenerskim CV Kalinowski ma liczne staże, m.in. w klubach z Bundesligi.

Byłeś na meczu i zrobiłeś ciekawe zdjęcie? A może nagrałeś filmik jak kibice cieszą się z wygranej? Przesyłaj zdjęcia i informacje do redakcji WPR24.pl na adres e-mail: kontakt@wpr24.pl lub SMS i MMS pod nr tel. 600 924 925.