Znicz Pruszków: Nowy trener, nowe cele

Region

20 lipca w sali konferencyjnej klubu MKS Znicz Pruszków odbyło się spotkanie, na którym zarząd i nowy trener przedstawili cele na najbliższy sezon.

W trakcie spotkania przedstawiono nowego trenera Roberta Podolińskiego. Zastąpi on Jacka Grembockiego, który nie zdołał utrzymać Znicza w I lidze. Nowy trener pochodzi z Siemiatycz. Ukończył warszawski AWF, a karierę trenerską rozpoczął w Legii Warszawa, gdzie przez ponad cztery sezony pracował z grupami młodzieżowymi. W swojej karierze współpracował z takimi klubami jak: KS Piaseczno, Korona Góra Kalwaria, Mazur Karczew, Nida Pińczów czy Cracovia Kraków, gdzie był asystentem trenera Płatka. Od 21 grudnia 2009 pracował w IV-ligowym Bugu Wyszków, skąd trafił do Pruszkowa.

Trener pozytywnie podsumował obóz przygotowawczy w Trzciance, docenił zaangażowanie zawodników w treningi i mecze sparingowe. Podoliński zabrał z zespołem pięciu młodych piłkarzy Pawła Bylaka, Macieja Machalskiego, Artura Jędrycha, Mateusza Majewskiego i Adama Michalaka, którzy dołączyli do pierwszego zespołu z drużyny rezerw. Wszyscy są wychowankami Znicza. W trakcie obozu rozegrano sparingi z: Polonią Nowy Tomyśl, Olimpią Grudziądz, Wartą Poznań, Dolcanem Ząbki i z Górnikiem Łęczna. Trenerem odpowiedzialnym za szkolenie bramkarzy nadal pozostaje Piotr Dzwonek, natomiast grającym asystentem Podolińskiego został Zbigniew Kowalski.

Na spotkaniu poruszony został również temat transferów. Z zespołu odeszli Jakub Kawa, Piotr Kasperkiewicz (obaj do Lechii Gdańsk), Kamil Majkowski (Legia Warszawa), Błażej Radler (Odra Wodzisław), Grzegorz Piesio (Dolcan Ząbki), Kamil Biliński (Górnik Polkowice), Piotr Klepczarek (ŁKS Łódź) oraz Tomasz Chałas (Górnik Zabrze). Najbardziej znane nazwiska, które pojawią się w Zniczu to powrót Michała Hermana z KS Piaseczno, Pawła Tomczyka z Górnika Łęczna oraz Michała Kucharskiego z Glks Nadarzyn.

Podczas konferencji zaprezentowano też plany inwestycyjne na terenie kompleksu przy Bohaterów Warszawy 4. Prócz nowych boisk treningowych w ciągu dwóch lat ma powstać druga trybuna i ośrodek odnowy biologicznej. Pruszków ma pełnić też funkcję ośrodka stacjonarnego na Euro 2012.

Głównym celem, jaki stawia sobie zespół na ten sezon to powrót do I ligi. Pierwsze dwa mecze Znicz zagra na wyjeździe. W inaugurującej kolejce ze Stalą Rzeszów, a kolejny z Wigrami Suwałki. Pierwszy mecz w Pruszkowie nasi piłkarze rozegrają 14 sierpnia z Okocimskim Brzesko.

Byłeś na meczu i zrobiłeś ciekawe zdjęcie? A może nagrałeś filmik jak kibice cieszą się z wygranej? Przesyłaj zdjęcia i informacje do redakcji WPR24.pl na adres e-mail: kontakt@wpr24.pl lub SMS i MMS pod nr tel. 600 924 925.