Znicz ponownie na remis

Drugi z rzędu remis w lidze zanotowali piłkarze pruszkowskiego Znicza. W ubiegłym tygodniu żółto-czerwoni podzielili się punktami ze Stalą Stalowa Wola, w tej zaś kolejce trudne warunki ekipie z Roberta Kochańskiego postawiła w Krakowie miejscowa Garbarnia. Mecz na Stadionie Miejskim zakończył się rezultatem 0:0.

Rezultat odzwierciedla to, co długimi fragmentami meczu działo się na boisku. Pierwszą składną akcję kibice mogli oglądać w 16. minucie. Na bramkę gospodarzy strzelał pomocnik Znicza Bartosz Niksiński, ale piłka wylądowała na poprzeczce. Siedem minut później świetną okazję do objęcia prowadzenia w meczu mieli krakowianie, gdy po faulu na Sebastianie Leszczaku sędzia podyktował rzut krany. „Jedenastkę” wykonywał debiutujący w Garbarni Paweł Nowak. Jego uderzenie w świetnym stylu wybronił jednak pruszkowski bramkarz Michał Bigajski, a chwilę później poradził sobie również z dobitką Tomasz Ogara. Gospodarze nie poszli za ciosem, kolejne sytuacje stworzyli sobie dopiero w 33. i 34. minucie. W pierwszym przypadku Tomasz Kalicki uderzył zbyt, a chwilę później Paweł Nowak przeniósł piłkę nad bramką.

Do końca pierwszej połowy wynik nie uległ zmianie, a Znicz miał niewiele z gry. Po wznowieniu ponownie zaatakowali gospodarze. Po dośrodkowaniu Sebastiana Leszczaka w dobrej okazji znalazł się Tomasz Ogar, jednak minimalnie chybił. Znicz swoją szanse miał w 56. minucie, jednak strzelający głową Arur Januszewski, też nieznacznie spudłował. Znakomitą okazję, do zdobycia prowadzenia dla pruszkowian miał chwilę później Marcin Rackiewicz, ale jego strzał obronił bramkarz Garbarni Adrian Jękot. Ten sam zawodnik ponownie świetnie się spisał przy strzale Arkadiusza Jędrycha.

W 79. minucie najlepszą okazję w drugiej połowie wypracowali sobie gospodarze. Paweł Nowak zgrał piłkę do Tomasza Ogara, a napastnik Garbarni w znakomitej sytuacji nie zdołał pokonać Michała Bigajskiego, który znów bardzo dobrze interweniował.

Znicz zanotował więc drugi z rzędu mecz z jednopunktowym dorobkiem. Podopieczni Roberta Kochańskiego po siedmiu kolejkach mają na koncie 11 oczek i zajmują ósma lokatę w tabeli grupy wschodniej drugiej ligi.

Garbarnia Kraków 0:0 Znicz Pruszków