Znicz Basket wciąż walczy

Znicz Basket nadal ma szansę awansować do Tauron Basket Ligi. W trzecim spotkaniu półfinału pruszkowianie pokonali Start Gdynia i w rywalizacji do trzech wygranych przegrywają tylko 1:2. Kolejne spotkanie w niedzielę o godz. 17.00.

Dwa mecze w Gdyni dawały koszykarzom Znicza Basket nadzieje na uzyskanie korzystnego rezultatu w Pruszkowie. Główny faworyt do awansu oba spotkania co prawda wygrał, ale w żadnym przewaga trójmiejskiej ekipy nie była wyraźna. Przy odrobinie cierpliwości w czwartej kwarcie podopieczni Michała Spychały mieli nawet szansę wygrać drugi mecz w Gdyni.

Zawody w Pruszkowie szybko ułożyły się po myśli gospodarzy, zwłaszcza za sprawą bardzo dobrej dyspozycji Adriana Sulińskiego. Obrońca Znicza Basket w pierwszych dziesięciu minutach trafił sześć z ośmiu rzutów z gry, uzyskując aż 16 punktów. Kibicom w pamięci na dłużej zapadnie zwłaszcza ostatni rzut Sulińskiego, na który pod presją czasu zdecydował się na siedem dziesiątych sekund przed końcem pierwszej kwarty, gdy pruszkowianie wybijali piłkę z boku boiska. Po tym trafieniu gospodarze prowadzili 23:15 i niepozwalani rozpędzić się przyjezdnym.

Trenerowi Pawłowi Turniewiczowi mocno pokrzyżował szyki uraz Tomasza Andrzejewskiego jeszcze w pierwszej połowie. Podstawowy podkoszowy Startu stłukł mięsień uda, a na parkiet nie powrócił już do końca zawodów. Zastępujący go koszykarze spisywali się solidnie, ale nie stanowi tak dużego zagrożenia w ataku.

Dzięki olbrzymiej ofiarności całego zespołu w obronie oraz cierpliwej grze w ataku Znicz Basket na początku czwartej kwarty prowadził różnicą osiemnastu punktów. Wówczas w poczynania miejscowych wkradł się drobny kryzys. Wykorzystał go zwłaszcza rezerwowy Krzysztof Krajniewski, w krótkim odstępie czasu uzyskując 14 punktów. Po jednej z jego trójek Start zbliżył się na sześć punktów na trzy minuty przed końcem. Od tego momentu gospodarze trafili jednak wszystkie rzuty wolne i utrzymali przewagę. Mądrze kilka akcji w ataku rozegrał Marek Szumełda-Krzycki, który od kilku dni zmagał się z grypą żołądkową i jego występ przed tym spotkaniem był niepewny.

Znicz Basket Pruszków – Start Gdynia 93:85 (23:15, 23:22, 18:11, 29:37)

Znicz Basket Pruszków: A. Suliński 23 (5), M. Szumełda-Krzycki 13 (1), D. Czubek 12 (2), A. Czujkowski 11, P. Szymański 10 (1), Ł. Bonarek 9, M. Matuszewski 8, A. Misiewicz 7.