Znicz Basket Pruszków triumfuje na własnym parkiecie

Pruszkowska drużyna w niedzielnym spotkaniu gościła we własnej hali rywali ze Szczecina. Mecz był bardzo wyrównany jednak lepsi okazali się koszykarze Znicza. Było to już trzecie z kolei zwycięstwo naszych koszykarzy w rozgrywkach pierwszej ligi.

Spotkanie Znicza Basket Pruszków z beniaminkiem pierwszej ligi AZS Radex Szczecin było widowiskiem sportowym na wysokim poziomie. Walka pod koszem była bardzo wyrówna a prowadzenie zmieniało się w trakcie spotkania kilkanaście razy. Decydujące znaczenie dla wyniku miała końcówka spotkania.

W połowie czwartej kwarty błąd popełnił koszykarz AZS-u Stanisław Prus, który faulował w trakcie ataku. Prus głośno dyskutował na temat decyzji arbitrów, za co został ukarany przewinieniem technicznym. Taka sytuacja okazała się korzystna dla pruszkowskiej drużyny. Znicz Basket wyszedł na dziewięciopunktowe prowadzenie na trzy i pół minuty przed końcem spotkania. Szczecinianie nie byli w stanie odrobić takiej straty. Ostatecznie spotkanie zakończyło się wynikiem 70:62 dla Znicza Basket Pruszków.

16 października pruszkowianie zmierzą się w wyjazdowym meczu z drużyną Olimpu Strat Lublin.