Niespodziewana zmiana prezesa Polskiego Związku Kolarskiego!

Region

Prezes Polskiego Związku Kolarskiego Wojciech Walkiewicz podał się do dymisji na czwartkowym posiedzeniu zarządu. Swojej decyzji nie uzasadnił. Nowym szefem został wybrany Ryszard Szurkowski.

– Byliśmy zaskoczeni decyzją prezesa Walkiewicza. Nie spodziewaliśmy się tego, choć z drugiej strony zdawaliśmy sobie sprawę, że do końca kadencji w 2012 roku raczej nie dotrwa, choćby ze względu na stan zdrowia – powiedział członek zarządu PZKol. Marek Kosicki.

– Prezes nie uzasadnił swojej rezygnacji. Nikogo nie rekomendował na swojego następcę, nic więcej nie dodał i opuścił salę. Byliśmy w małym gronie, dziewięć osób, i zastanawialiśmy się: co dalej? Na drodze konsensusu doszliśmy do wniosku, że związkiem powinien pokierować Ryszard Szurkowski – dodał Kosicki.

Również Walkiewicz nie wyjaśnił dlaczego zrezygnował z funkcji prezesa. Jego decyzja jest tym bardziej zaskakująca, że w styczniu nadzwyczajny zjazd PZKol. niemal jednogłośnie udzielił mu votum zaufania. Bez głosu sprzeciwu delegaci przyjęli sprawozdanie zarządu za rok 2009, mimo złej sytuacji finansowej związku (zadłużenie przekroczyło 8 mln złotych, nie rozliczono wszystkich faktur za budowę toru w Pruszkowie) i postawienia zarzutów prokuratorskich Walkiewiczowi (o narażenie PZKol. na stratę co najmniej 290 tys. złotych w związku z budową hotelu „Victor” przy torze w Pruszkowie).

– Zrezygnowałem. Nic więcej nie mam do dodania – powiedział Walkiewicz, który kierował PZKol. od 1996 roku.

64-letni Ryszard Szurkowski, kolarz-legenda, należał do krytyków Walkiewicza i to m.in. z jego inicjatywy zwołano styczniowy zjazd. Naprawa finansów związku – to główne zadanie i cel nowego prezesa.

Byłeś na meczu i zrobiłeś ciekawe zdjęcie? A może nagrałeś filmik jak kibice cieszą się z wygranej? Przesyłaj zdjęcia i informacje do redakcji WPR24.pl na adres e-mail: kontakt@wpr24.pl lub SMS i MMS pod nr tel. 600 924 925.