Zawody jeździeckie w Popówku

Uncategorized

114 par – koni i jeźdźców – wzięło udział w Zawodach Regionalnych w Skokach przez Przeszkody zorganizowanych w Kaniach Popówku w gminie Brwinów. W imprezie, która odbyła się w sobotę 9 czerwca, rywalizowano w dziewięciu konkursach w rożnych kategoriach.

Podczas zawodów publiczność obejrzała łącznie ponad 250 przejazdów. Mogła ona podziwiać m.in. rywalizację w Mistrzostwach Środowisk Akademickich Amatorów o Puchar Burmistrza Gminy Brwinów, konkursach klas P i N o nagrodę firmy Morphy Richards, konkursach kuców oraz zawodach zaliczanych do punktacji Ligi Mazowsza.

Wśród młodych jeźdźców rywalizujących w ramach Mistrzostw Środowisk Akademickich Amatorów o Puchar Burmistrza Gminy Brwinów zwyciężyła reprezentantka gospodarzy – Stowarzyszenia Jeździeckiego Szarża z Kań Popówka – Anna Gołąb na Andorze. W konkursie najwyższej klasy N zwyciężył z kolei Marian Kozicki z Jeździeckiego Klubu Sportowego Sokóle, nestor polskiego jeździectwa, wielokrotny mistrz polski i trzykrotny olimpijczyk, zdobywca wraz z drużyną srebrnego medalu na igrzyskach w Moskwie w 1980 r. W zwycięskim przejeździe jechał na koniu Lacordaire 3.

Tradycją zawodów w Popówku jest kadryl – pokaz układów tanecznych i wspólnego przejazdu amazonek prezentujących się na koniach w baletowych kostiumach. Zawody regionalne zakończyły najbardziej widowiskowe konkursy: w ostatnim wysokość przeszkód sięgała 120 cm, a do pokonania było 10 przeszkód, w tym dwie podwójne.

Organizatorem zawodów było Stowarzyszenie Jeździeckie Szarża z Kań Popówka, a patronem honorowym – burmistrz gminy Brwinów Arkadiusz Kosiński.

Byłeś na meczu i zrobiłeś ciekawe zdjęcie? A może nagrałeś filmik jak kibice cieszą się z wygranej? Przesyłaj zdjęcia i informacje do redakcji WPR24.pl na adres e-mail: kontakt@wpr24.pl lub SMS i MMS pod nr tel. 600 924 925.