Zawody w jeździe figurowej na rolkach w Brwinowie

Wrotkarstwo

W najbliższy weekend w Brwinowie odbędzie się widowiskowy turniej Rewia Trophy, czyli zawody w jeździe figurowej na rolkach i wrotkach.

Organizatorem turnieju jest MKS Rewia Warszawa. To pierwszy w Polsce klub zrzeszający sympatyków jazdy figurowej na rolkach i wrotkach, zarówno zawodowców jak i amatorów. Założony został przez utytułowanych sportowców, w tym m.in. przez Jana Mościckiego, wielokrotnego Mistrza Polski juniorów i seniorów, reprezentanta i finalistę Mistrzostw Świata i Europy w Tańcach na Lodzie.

Jazda figurowa na rolkach i wrotkach swoją inspirację czerpie właśnie z łyżwiarstwa. Wykonywane ewolucje, piruety czy skoki przypominają te wykonywane na lodzie. Dlatego jest to dyscyplina bardzo widowiskowa. Na własne oczy będzie można się o tym przekonać w Brwinowie. Wystąpią najlepsi zawodnicy w Polsce. Swój udział zapowiedzieli też rolkarze figurowi z Ukrainy, co uczyni rywalizację jeszcze ciekawszą. Jazda figurowa na rolkach zostanie przeprowadzona w konkurencjach: elite, silver, recreational i beginners. Wrotkarki zmierzą się w kategoriach wiekowych teenager i adult.

Areną sportowych zmagań stanie się hala sportowa przy ul. Moczydłowskiego 2 w Brwinowie. W sobotę, o godz, 17.00 zaplanowano ceremonię otwarcia. Po niej uczestnicy zawodów przystąpią do rywalizacji. W niedzielę, 15 grudnia od godz. 10.00, będzie można oglądać ciąg dalszy turnieju. Zawody zaplanowane są do godz. 15.30.

Wstęp na trybuny wolny!

Byłeś na meczu i zrobiłeś ciekawe zdjęcie? A może nagrałeś filmik jak kibice cieszą się z wygranej? Przesyłaj zdjęcia i informacje do redakcji WPR24.pl na adres e-mail: kontakt@wpr24.pl lub SMS i MMS pod nr tel. 600 924 925.