Zawodnik Bogorii ćwierćfinalistą IO

Tenis Stołowy

Reprezentant Hong Kongu i Bogorii Jiang Tianyi przygodę z turniejem olimpijskim w grze pojedynczej zakończył na ćwierćfinale. W tej fazie Jiang przegrał z mistrzem świata Zhangiem Jike 1:4.

Po dwóch setach ćwierćfinału pomiędzy tenisistą stołowym z Hong Kongu i Chin był remis 1:1. W kolejnych trzech grach swoją dominację potwierdził faworyzowany Zhang, który pewnie awansował do strefy medalowej, zwyciężając 4:1 (11-4, 8-11, 11-4, 11-9, 11-6). W grze pojedynczej turnieju olimpijskiego Jiang Tianyi zanotował bilans 2-1. Azjata wygrał z Rosjaninem Alexeyem Smirnovem 4:1 oraz reprezentantem Korei Północnej Kim Hyok Bong 4:3.

Debiutującego w igrzyskach olimpijskich Jianga w Londynie czeka jeszcze rywalizacja drużynowa. Reprezentacja Hong Kongu (Jiang, Tang Peng, Leung Chu Yan) rozstawiona jest w zawodach z numerem szóstym, a w 1/8 finału zagra z Brazylią.

Jiang Tinayi i reprezentant Hiszpanii He Zhiwen to nowi zawodnicy Bogorii Grodzisk Mazowiecki. Barw drużynowego mistrza Polski w sezonie 2012/2013 bronić będą także Daniel Górak, Robert Floras, Paweł Fertikowski i Marcin Sankowski.

Byłeś na meczu i zrobiłeś ciekawe zdjęcie? A może nagrałeś filmik jak kibice cieszą się z wygranej? Przesyłaj zdjęcia i informacje do redakcji WPR24.pl na adres e-mail: kontakt@wpr24.pl lub SMS i MMS pod nr tel. 600 924 925.