Zawodniczka z Piastowa medalistką Mistrzostw Europy

Region

Wychowanka Pivota Piastów, Magdalena Ziętara zajęła z reprezentacją Polski U-20 trzecie miejsce na Mistrzostwach Europy w Koszykówce Kobiet.

19-latka z Piastowa była jedną z najlepszych zawodniczek polskiego zespołu podczas turnieju. Udane zawody przypieczętowała doskonałym występem w meczu o III miejsce, kiedy zdobyła 16 punktów i poprowadziła naszą kadrę do zwycięstwa nad Serbią 67:65.

Magdalena Ziętara w 2002 r. została wypatrzona przez trenerkę Pivota Piastów Marzenę Długołęcką, która zaprosiła ją na treningi swojej drużyny. Nowa zawodniczka od początku wyróżniała się w młodym zespole Pivota. W 2005 r. w wieku 13 lat poprowadziła piastowski klub do Mistrzostwa Mazowsza Młodziczek. Później Ziętara przeniosła się do Lidera Pruszków, a w 2008 r. do MUKS Poznań, z którym zdobyła Mistrzostwo Polski Juniorek. Mając 16 lat zadebiutowała w ekstraklasie.

Obecnie19-letnia rozgrywająca jest zawodniczką Lotosu Gdynia.

Byłeś na meczu i zrobiłeś ciekawe zdjęcie? A może nagrałeś filmik jak kibice cieszą się z wygranej? Przesyłaj zdjęcia i informacje do redakcji WPR24.pl na adres e-mail: kontakt@wpr24.pl lub SMS i MMS pod nr tel. 600 924 925.