Zawodniczka z Pruszkowa na Pucharze Świata w Kairze

Pięciobój nowoczesny

Marta Kobecka, zawodniczka UKS Kapry-Armexim Pruszków, już za kilka dni będzie reprezentować barwy Polski na Pucharze Świata w pięcioboju nowoczesnym w Kairze.

Dla Kobeckiej to kolejny już występ w zawodach światowej rangi. Na swoim koncie ma już sukcesy w turniejach międzynarodowych, w tym m.in. złoto mistrzostw Europy do lat 23. wspólnie Łukaszem Gutkowskim w kategorii sztafet mieszanych. Marta to też aktualna mistrzyni Polski U24 i wicemistrzyni Polski seniorów.

W Kairze Kobecka będzie reprezentować Polskę w niewielkiej ekipie najlepszych zawodników naszego kraju. Oprócz niej wystartują Natalia Dominiak, Daniel Ławrynowicz, Jarosław Świderski, Kamil Kasperczak.

Początek rywalizacji w piątek, 1 marca.

Pięciobój nowoczesny to wyjątkowo widowiskowa dyscyplina. Zawodnicy mierzą się w szermierce, pływaniu, jeździectwie i bieganiu połączonym ze strzelaniem z pistoletu w pozycji stojącej. Wymaga to nie tylko dużego wysiłku fizycznego, ale też wszechstronności.

Marcie i całej polskiej reprezentacji życzymy powodzenia!

Byłeś na meczu i zrobiłeś ciekawe zdjęcie? A może nagrałeś filmik jak kibice cieszą się z wygranej? Przesyłaj zdjęcia i informacje do redakcji WPR24.pl na adres e-mail: kontakt@wpr24.pl lub SMS i MMS pod nr tel. 600 924 925.

Komentarze 0

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Podobne artykuły