Zatówka podwójnym wicemistrzem Europy

Tenis Stołowy

​Patryk Zatówka, tenisista stołowy Bogorii Grodzisk Mazowiecki, został podwójnym wicemistrzem Europy kadetów w turnieju gry pojedynczej i podwójnej w austriackim Schwechat. Zatówka zdobył również brązowy medal w grze mieszanej.

W finale singla grodziszczanin uległ po zaciętej i wyrównanej walce Francuzowi Alexandrowi Cassin 2:4. W całym turnieju Patryk zwyciężył w pięciu z sześciu rozegranych pojedynków. W decydującym o złotym medalu w deblu meczu Patryk wspólnie z Aleksandrem Wereckim (GLKS Nadarzyn) przegrał ze szwedzką parą Simon Berglund/Anton Kallberg 0:3. Wcześniej Polacy wygrali cztery kolejne spotkania.

W grze mieszanej zawodnik z Grodziska Mazowieckiego występujący z Natalią Bajor (AZS UE Wrocław) zdobył trzecie miejsce. Polski mikst uległ w półfinale Francuzom Audrey Zarif i Can Akkuzu 0:3. W drodze do strefy medalowej biało-czerwoni triumfowali w czterech kolejnych meczach.

W ubiegłym roku w Kazaniu w Rosji Patryk Zatówka dotarł do ćwierćfinału gry pojedynczej oraz do 1/8 finału gry podwójnej (w parze z Adrianem Spychałą) i mieszanej (w parze z Bajor).

Finał gry pojedynczej kadetów:
Patryk Zatówka (2) Alexandre Cassin (Francja, 1) 2:4 (11-9, 9-11, 9-11, 7-11, 11-8, 9-11)

Finał gry podwójnej kadetów:
Aleksander Werecki/Patryk Zatówka (3) Simon Berglund/Anton Kallberg (Szwecja, 2) 0:3 (9-11, 7-11, 8-11)

[TheChamp-Sharing]

Byłeś na meczu i zrobiłeś ciekawe zdjęcie? A może nagrałeś filmik jak kibice cieszą się z wygranej? Przesyłaj zdjęcia i informacje do redakcji WPR24.pl na adres e-mail: kontakt@wpr24.pl lub SMS i MMS pod nr tel. 600 924 925.