Zagłębie Lubin triumfatorem Final Four

Dwudniowe zmagania piłkarek ręcznych zakończył mecz finałowy między KGHM Metraco Zagłębie Lubin a Visual Łączpol Gdynia. Dopiero dogrywka pozwoliła na wyłonienie zwycięzcy turnieju.

Pierwsza połowa spotkania rozgrywanego w pruszkowskiej hali Znicz była bardzo wyrównana. Zawodniczki obu zespołów zaciekle walczyły o każdy punkt. W drugiej odsłonie spotkania nieco lepiej spisywały się szczypiornistki z Gdyni. Jednak piłkarki z Lubina szybko doprowadziły do wyrównania. Mecz zakończył się remisem 29:29 i o zdobyciu trofeum musiała zadecydować dogrywka.

Po pierwszej części wydawało się, że szala zwycięstwa przechyla się na stronę drużyny z Gdyni. Jednak niepokonany do tej pory zespół z Lubina pokazał, że te zawody traktuje bardzo poważnie. Zwycięstwo i drugi w historii klubu Puchar Polski zagwarantowała lubliniankom Klaudia Pielesz. Ostatecznie spotkanie zakończyło się wynikiem 33:32 dla KGHM.

Kilka godzin wcześniej w meczu o trzecie miejsce triumf odniosła  drużyna SPR AZS POL Lublin, pokonując szczypiornistki z Piotrkowa Trybunalskiego 38:24.

Wszystkie drużyny uczestniczące w Final Four otrzymały nagrody finansowe: Zagłębie – 50 tys. zł, Vistal – 25 tys., SPR AZS Pol Lublin – 15 tys. i Piotrcovia Piotrków Trybunalski 10 tys. zł.

Najlepszą zawodniczka turnieju została Karolina Semeniuk-Olchawa (Zagłębie), a najskuteczniejszą była jej klubowa koleżanka Joanna Obrusiewicz, zdobywczyni 15 bramek.