Zacięta walka i drugie miejsce

Zespół Panattoni Europe Lider Pruszków zaprezentował się w V Memoriale im. Andrzeja Nowakowskiego w Aleksandrowie Łódzkim. Ekipa Jacka Rybczyńskiego zajęła drugie miejsce.

Pruszkowianki rywalizację w turnieju, który odbył się w miniony weekend rozpoczęły od spotkania z gospodyniami. Mecz z UKS Basket SMS Aleksandrów Łódzki był niezwykle zacięty. Po trzeciej kwarcie wydawało się, że Liderki mają zwycięstwo w kieszeni. Prowadziły 49:41 i mogły kontrolować spotkanie, ale SMS walczył ambitnie do końca. Ostatecznie Liderki wygrały 64:61.

W starciu z MON-POL-em Płock do rozstrzygnięcia potrzebna była dogrywka. W regulaminowym czasie padł remis 66:66. Więcej sił zachowały Liderki, który pokonały rywalki z Płocka różnicą siedmiu punktów. Z kolei w starciu z litewskim Ukmerges Vilkmerge trwała wyrównana walka, ale tylko do czasu. Na półmetku rywalizacji było 36:35 dla Liderek, które w trzeciej odsłonie rozbiły rywalki różnicą 15 punktów.

Wszystko układało się po myśli Liderek, które w ostatnim spotkaniu turnieju spotkały się z MUKS Pomarańczarnią Poznań. Po raz kolejny zacięta walka, ale to poznanianki zbudowały przewagę, której na ostatniej prostej musiały bronić. Pruszkowiankom zabrakło czasu, żeby odrobić straty.

Najlepszą zawodniczką Liderek wybrano Kingę Piędel.

UKS Basket SMS Aleksandrów Łódzki – Panattoni Europe Lider Pruszków 61:64 (13:10, 17:18; 11:21, 20:15)
Panattoni Europe Lider Pruszków – MON-POL Płock 76:69 (15:17, 24:18; 15:16, 12:15, d. 10:3)
Ukmerges Vilkmerge – Panattoni Europe Lider Pruszków 64:71 (14:21, 21:15; 11:26, 16:9)
MUKS Pomarańczarnia Poznań – Panattoni Europe Lider Pruszków 68:65 (22:14, 15:17; 22:18, 9:16)