Za nami pierwszy dzień Kozerki Open

Tenis

W poniedziałek ruszyły rozgrywki w ramach turnieju tenisowego kobiet Kozerki Open 2019. Eliminacje do turniejowej drabinki trwają w najlepsze, a polskie tenisistki radzą sobie całkiem nieźle

Siedem polskich zawodniczek wystartowało w rozgrywkach eliminacyjnych do turnieju Kozerki Open 2019. Do rozgrywanych dziś eliminacji awansowały dwie: Magdalena Hędrzak oraz Daria Kuczer. Swoje spotkania eliminacyjne przegrały natomiast Weronika Foryś, Marcelina Podlińska, Katarzyna Wysoczańska oraz Karolina Jaśkiewicz.

Dziś Hędrzak i Kuczer walczą w finałach eliminacji o awans do głównego turnieju. Przeciwniczką Magdaleny Hędrzak jest Słowaczka Lenka Stara. Obie zawodniczki swoje pierwsze mecze zakończyły podobnym wynikiem. Polka pokonała Białorusinkę Katsiarynę Skachkovą 6-4, 6-3, natomiast Stara okazała się lepsza od Polki Marceliny Podlasińskiej (6-3,6-3). Daria Kuczer swoje pierwsze starcie miała z Aleksandrą Jeleń. Kuczer nie dała jednak szans koleżance pewnie wygrywając 6-2,6-3. Rywalką Darii będzie Czeszka Kristyna Hrabalova. W poniedziałek Czeszka zmierzyła się z Anastasią Vdovenco z Mołdawii, a ich spotkanie zakończyło się wynikiem 7-6(4), 6.3.

W poniedziałek została również rozlosowana drabika turnieju głównego. — Wiemy, że wystąpi w nim co najmniej sześć Polek, a dwie z nich zmierzą się w bezpośrednim pojedynku. W I rundzie los skojarzył bowiem ze sobą Stefanię Rogozińską-Dzik oraz Maję Chwalińską, czyli dwie zawodniczki, które w ostatnich tygodniach świętowały okazałe sukcesy. Pierwsza z wymienionych tenisistek wywalczyła mistrzostwo Polski w Gliwicach, druga wczoraj sięgnęła po tytuł turnieju Śląskie Open w Bytomiu – podkreślają organizatorzy.

Jak prezentuje się drabinka turnieju dla Polek? Anna Hertel zmierzy się z jedną z zawodniczek, która przejdzie eliminacje. Weronika Falkowska w pierwszej rundzie rozegra mecz z Rosjanką Poliną Leykiną. Maja Chwalińska zagra z Stefanią Rogozińską-Dzik. Martyna Kubka oraz Katarzyna Piter czekają na rywalki, które wyłonią eliminacje.

[TheChamp-Sharing]

Byłeś na meczu i zrobiłeś ciekawe zdjęcie? A może nagrałeś filmik jak kibice cieszą się z wygranej? Przesyłaj zdjęcia i informacje do redakcji WPR24.pl na adres e-mail: kontakt@wpr24.pl lub SMS i MMS pod nr tel. 600 924 925.