Z Chartres o półfinał Ligi Mistrzów

Region

Wicemistrz Francji Chartres ASTT będzie rywalem Bogorii Grodzisk Mazowiecki w ćwierćfinale Ligi Mistrzów.

– Cieszę się z takiego losowania, bo mogliśmy trafić od razu na rosyjski Fakiel Orenburg. Francuzi to solidna, bardzo wyrównana ekipa. Jednak w składzie z Oh Sang Eunem spokojnie możemy ich wyeliminować – przyznał po poznaniu ćwierćfinałowego przeciwnika prezes Bogorii Dariusz Szumacher.

Chartres ASTT, założony w 2003 r., to aktualny drużynowy wicemistrz swojego kraju, występujący w najwyższej klasie rozgrywkowej Pro A. W ubiegłym sezonie zespół wywalczył Puchar ETTU, pokonując w finale mistrza Francji Levallois. O sile Chartres stanowi przede wszystkim Singapurczyk Gao Ning, aktualnie 17. rakieta rankingu ITTF. W drużynie grają też Austriak Robert Gardos (41. ITTF), Szwed Par Gerell (53. ITTF) oraz Francuz Damien Eloi (76. ITTF).

W pierwszej fazie Ligi Mistrzów debiutujący w rozgrywkach liderzy francuskiej Pro A (bilans – pięć zwycięstw i dwa remisy) odnieśli komplet wygranych, jednak aż pięć z nich w stosunku 3:2. Francuzi w pokonanym polu zostawili pięciokrotnego triumfatora Champions League – belgijskie Charleroi oraz chorwacki Dr Casl Zagrzeb.

Pierwszy mecz ćwierćfinału odbędzie się w Grodzisku Mazowieckim (13 stycznia), rewanż we Francji (24-27 lutego).

Byłeś na meczu i zrobiłeś ciekawe zdjęcie? A może nagrałeś filmik jak kibice cieszą się z wygranej? Przesyłaj zdjęcia i informacje do redakcji WPR24.pl na adres e-mail: kontakt@wpr24.pl lub SMS i MMS pod nr tel. 600 924 925.