Wzmocnić defensywę

Piłka Nożna

Zmiany szykują się w kadrze Pogoni Grodzisk Mazowiecki. Klub może opuścić dwójka młodzieżowców: Konrad Perzyna i Marcin Gregorowicz. Szkoleniowiec „czerwono-białych” myśli o pozyskaniu trzech zawodników, głównie obrońców.

Transferowa karuzela w Grodzisku Mazowiecki rozkręciła się praktycznie wraz z zakończeniem rundy jesiennej rozgrywek III ligi. Chęć pozyskania Konrada Perzyny wyraziła II-ligowa Legionovia Legionowo, natomiast Marcinem Gregorowiczem (na zdjęciu) zainteresował się I-ligowy GKS Tychy. Obaj zawodnicy zagrali w meczach kontrolnych i…– Czekamy na dalszy rozwój sytuacji – przyznaje Tomasz Matuszewski, szkoleniowiec Pogoni. – Szanse na to, że pozostaną u nas, oceniam jako „pięćdziesiąt na pięćdziesiąt”. Kluby przyglądają się tym piłkarzom i poza wyrażeniem zainteresowania, żadnych konkretnych rozmów jeszcze nie było – dodaje szkoleniowiec.

A te szykują się w samym obozie „jedenastki” z Grodziska. W przyszłym tygodniu sztab szkoleniowy Pogoni ma spotkać się z władzami klubu, aby porozmawiać chociażby o wzmocnieniach. – Myślimy o pozyskaniu maksymalnie trzech piłkarzy – przyznaje trener Matuszewski i nie ukrywa, że chodzi przede wszystkim o wzmocnienie formacji defensywnej. – I chociaż za obronę odpowiada cała drużyna, to jednak defensywa w rundzie jesiennej była naszą najsłabszą formacją. W rezultacie brakowało nam stabilizacji. Poznaliśmy wszystkie rejony tabeli, krążąc od góry po ostatnie miejsca i tego chciałbym uniknąć w rundzie rewanżowej – dodaje szkoleniowiec. Tomasz Matuszewski nie zdradza nazwisk piłkarzy o których pozyskaniu myśli. Nie wymienia również nazwisk zawodników, którym chce podziękować w przerwie zimowej. – Nie chciałbym, aby dowiadywali się o tym z mediów – kwituje trener.

Cykl przygotowań do rundy wiosennej Pogoń zainauguruje 8 stycznia. Zespół będzie trenował wyłącznie na własnych obiektach. Nie zaplanowano żadnego obozu. W ramach przygotowań „czerwono-biali” rozegrają dziewięć meczów kontrolnych, a ich rywalami będą m.in.: Stomil Olsztyn, Radomiak, Pogoń Siedlce czy Świt Nowy Dwór Mazowiecki. – I na pewno nas solidnie przetestują – żartuje szkoleniowiec grodziszczan, którzy rundę jesienną III-ligowych rozgrywek zakończyli na 11 miejscu.

Byłeś na meczu i zrobiłeś ciekawe zdjęcie? A może nagrałeś filmik jak kibice cieszą się z wygranej? Przesyłaj zdjęcia i informacje do redakcji WPR24.pl na adres e-mail: kontakt@wpr24.pl lub SMS i MMS pod nr tel. 600 924 925.