Wyścig Ojcowie na Start zawitał do Michałowic!

Michałowice

4 czerwca przy zbiorniku wodnym w Michałowicach nad rzeczką Raszynką odbędzie się XII edycja wyścigu Ojcowie na Start. To największa rodzinna impreza rowerowa w Polsce. Zapisy duetów tata-dziecko niebawem się zakończą!

Najpierw o godz. 9.30 na specjalnie przygotowanej trasie przy zbiorniku wodnym nad rzeczką Raszynką przy Alei Topolowej w Michałowicach wystartują trzylatki, oczywiście pod opieką ojców. Wszystkie dzieci z tej kategorii po wyścigu otrzymają nagrody. Później do rywalizacji przystąpią kolejne grupy młodych pasjonatów dwóch kółek z opiekunami, oczywiście w podziale na chłopców i dziewczynki. Każde dziecko za udział w wyścigu otrzyma pamiątkowy medal, a trzy najlepsze osoby w każdej kategorii puchary. Ostatnia grupa kolarska, czyli piątoklasiści, wyruszą na trasę około południa.

W imprezie mogą wziąć udział wszystkie dzieci, niezależnie od miejsca zamieszkania czy szkoły, do której chodzą. Wystarczy zarejestrować się przez stronę internetową http://pruszkow.ojcowienastart.pl/ oraz wnieść opłatę rejestracyjną za rodzinę w wysokości 25 zł. Zapisy już zostały uruchomione.

Zależnie od wieku i płci uczestnicy do przejechania mają od 3,2 do 9,5 km po trasie zabezpieczanej przez wolontariuszy, straż miejską, straż pożarną i pogotowie.
– Limit miejsc to 999. Zawodnicy otrzymają elektroniczne chipy, które należy przymocować do roweru dziecka. – Cel wyścigu to integracja rodzinna oraz wspólny wysiłek na świeżym powietrzu. Zapraszamy całe rodziny, bo wyścigowi towarzyszy zawsze piknik rodzinny– mówi Grzegorz Stanio, dyrektor Szkoły Podstawowej Sternik w Pruszkowie przy ul. Staszica. Organizatorami wyścigu są rodzice dzieci uczęszczających do tej placówki oraz działającego przy szkole Przedszkola Promienie. Wyścig odbywa się także dzięki uprzejmości władz Michałowic oraz sponsorów.

Będzie to 12 edycja imprezy.  Zasady wyścigu są bardzo proste: drużyna składa się z rodzica
i przynajmniej jednego dziecka. Musi przejechać określoną trasę w jak najkrótszym czasie.  Jeśli tata ma kilkoro dzieci w różnym wieku może zarejestrować kilka drużyn i pojechać
z pociechami w różnych kategoriach.  Udział taty w przejeździe ma charakter motywujący, integrujący i zabezpieczający. Czas przejazdu ojców nie ma znaczenia dla ostatecznej klasyfikacji, liczy się wynik dziecka.  UWAGA: uczestnicy wyścigu muszą mieć kask,
a do rywalizacji dopuszczane są jedynie rowery dwukołowe.

-Wyścig Ojcowie na start to największa rodzinna impreza rowerowa w Polsce. Cieszę się,
że w tym roku zagościła również w Michałowicach –
mówi, Małgorzata Pachecka, wójt gminy Michałowice.  Wydarzenie jest organizowane pod patronatem wójta Gminy Michałowice.

Imprezie będzie towarzyszyć piknik rodzinny. Do zobaczenia na trasie wyścigu!

WAŻNE INFORMACJE

Data wyścigu Ojcowie na Start: 4 czerwca w godzinach 9.30-13.00.  Aby odebrać numery startowe prosimy o przybycie 25 min przed wyścigiem do punktu startowego. Biuro zawodów, w którym można odebrać chipy i numery zawodów, będzie czynne od godz. 8.30.

Miejsce imprezy – trasa wokół zbiornika wodnego nad rzeczką Raszynką przy Alei Topolowej w Michałowicach. Miasteczko zawodów, meta i start znajdują się na miejscu parkingowym przy zbiorniku, dojazd drogą polną z Alei Topolowej vis-a- vis Hurtowni Panek. Samochody prosimy zostawić na dedykowanych i oznaczonych parkingach przy Urzędzie Gminy
i cmentarzu w Michałowicach – droga dojazdowa na miejsce imprezy otwarta jedynie dla rowerów.

Wymogi –
rejestracja drużyny pod adresem http://pruszkow.ojcowienastart.pl/

UWAGA – organizator wymaga posiadania kasku rowerowego !!!

Byłeś na meczu i zrobiłeś ciekawe zdjęcie? A może nagrałeś filmik jak kibice cieszą się z wygranej? Przesyłaj zdjęcia i informacje do redakcji WPR24.pl na adres e-mail: kontakt@wpr24.pl lub SMS i MMS pod nr tel. 600 924 925.