Wygrana Znicza Basketu po kluczowej zmianie w zespole

Znicz Basket Pruszków odniósł zwycięstwo nad KKS Big Star Tychy 75:68. Wygrana przyszła dzień po zmianie trenera.

Z dotychczasowym trenerem, Romanem Skrzeczem umowa została rozwiązana 4 lutego. Dzień później zespół miał już nowego szkoleniowca. Klub zatrudnił Pawła Czosnowskiego, który do tej pory był asystentem w drużynie Blach Pruszyński Lidera Pruszków.

W wielu tegorocznych spotkaniach Znicz Basket przegrywał mecz w ostatniej kwarcie. Tym razem najgorzej pruszkowianie zagrali na początku spotkania. Na przerwie przegrywali 32:37. Na początku drugiej połowie doprowadzili jednak do wyrównania i objęli prowadzenie, którego nie oddali już do końca meczu.

Po spotkaniu nowy trener dedykował to zwycięstwo swojemu poprzednikowi. – Nasze zwycięstwo tak naprawdę jest zasługą trenera Romana Skrzecza. Jemu dedykujemy tę wygraną – powiedział.

Znicz Basket awansował na 9. miejsce w tabeli. W najbliższym spotkaniu zmierzy się z Sokołem Łańcut, a potem czekają go potyczki ze słabszymi rywalami.

Znicz Basket Pruszków – KKS Tychy 75:68 (15:23, 17:14, 25:13, 18:18)

Znicz Basket Pruszków: S. Nowak 19, J. Weatherspoon 14 (1), M. Aleksandrowicz 12 (1), G. Malewski 9, G. Radwan 7, W. Fraś 6, T. Briegmann 4, D. Czubek 2, A. Suliński 2, B. Piotrowski 0

KKS Tychy: Ł. Pacocha 17 (2), K. Nowak 12, M. Bartosz 11 (1), K. Mielczarek 8, P. Olczak 8 (2), P. Hałas 4, M. Salamonik 3 (1), P. Pustelnik 3 (1), T. Bzdyra 2