Wygrana z mistrzem Austrii głównym celem Bogorii

Region

– Chcemy zakończyć fazę grupową przekonywującym zwycięstwem. Jesteśmy silniejsi od rywali i chcemy to udowodnić – twierdzi grający piąty sezon w Bogorii Grodzisk Mazowiecki Wang Zeng Yi.

W pierwszym, wyjazdowym pojedynku Bogoria przegrała z SVS 2:3. Oba punkty dla polskiego zespołu zdobył Koreańczyk Oh Sang Eun, nowa gwiazda Bogorii i 12. rakieta światowego rankingu. Nieoczekiwanej porażki z niżej notowanym Stefanem Fegerlem doznał Wang Zeng Yi.

– Pragniemy rewanżu na Austriakach i zagrania życiowych pojedynków. Najważniejsze będą koncentracja, taktyka i spokojna głowa – wyjaśnia trener Bogorii Tomasz Redzimski, który prowadzi polski klub w Lidze Mistrzów już trzeci raz.

Atrakcyjności meczowi z Niederosterreich dodaje jeszcze inny fakt. W marcu 2008 roku w grodziskiej hali sportowej rozegrany został turniej Bogoria Grodzisk Cup, w którym występował m.in. Schlager. Były mistrz świata wyeliminował w nim Daniela Góraka (w ćwierćfinale) oraz Wanga Zeng Yi (w półfinale). Przy okazji drugiej wizyty austriackiego czempiona w Grodzisku Mazowieckim gracze Bogorii będą mieli okazję do odwetu, wykorzystując atut własnego parkietu. – Możliwość pokonania we własnej hali takiego zawodnika, jak Schlager, to dla nas wielka pokusa. Jesteśmy maksymalnie zmobilizowani – przyznaje Wang.

– W meczu z Niemcami pokazaliśmy, że można ograć najlepszą klubową drużynę i to krajowym składem. Sprawiliśmy, że 800 niemieckich kibiców opuszczało halę w ciszy. W tym meczu gramy o zwycięstwo i dominacje w grupie. Chcemy czuć się zwycięzcami, nasi sponsorzy i kibice tego oczekują i zasługują na to. W każdym meczu pokazujemy, że ciężka praca jaką wykonujemy wszyscy w klubie przynosi oczekiwane efekty – powiedział prezes Bogorii Dariusz Szumacher.

– Cieszę się, że wygraliśmy z Borussią po raz drugi. Mam nadzieję że to utwierdziło wszystkich niedowiarków, że pierwsze zwycięstwo to nie przypadek tylko potwierdzenie postępu jakiego systematycznie dokonują zawodnicy Bogorii. Naszym celem jest teraz pokonanie Austriaków, które zapewni nam pierwsze miejsce w grupie A i uczyni z nas poważnych pretendentów do tytułu najlepszego klubu Europy – powiedział Łukasz Jankowski, menedżer Bogorii.

Tylko w przypadku zwycięstwa podopiecznych Tomasza Redzimskiego w meczu z SVS Niederösterreich obrońcy tytułu Pucharu Europy zagrają w ćwierćfinale rozgrywek.

Spotkanie Bogoria Grodzisk Mazowiecki – SVS Niederosterreich odbędzie się w piątek 16 grudnia o godz. 19.30 w hali przy ul. Westfala w Grodzisku Mazowieckim. Retransmisję tego meczu będzie można obejrzeć w najbliższą sobotę o godzinie 15.25 w TVP Sport.

[TheChamp-Sharing]

Byłeś na meczu i zrobiłeś ciekawe zdjęcie? A może nagrałeś filmik jak kibice cieszą się z wygranej? Przesyłaj zdjęcia i informacje do redakcji WPR24.pl na adres e-mail: kontakt@wpr24.pl lub SMS i MMS pod nr tel. 600 924 925.