Wygrana Bogorii w Działdowie

Tenis Stołowy

Mimo dwóch punktów Jiriego Vrablika Bogoria pokonała w Działdowie Dekorglass 3:2. Każdy z naszych graczy dołożył swoją cegiełkę do sukcesu.

Zwycięstwo grodziskiej drużynie zapewnił w piątym, decydującym pojedynku wieczoru Robert Floras, który pewnie zwyciężył Szymona Malickiego 3:1 (w pierwszym secie aż 11:1). Robert wykonał swoje zadanie, choć na otwarcie bezlitośnie zatrzymał go Jiri Vrablik, który pozwolił mu ugrać tylko 17 akcji.

Trzy punkty Dartom Bogorii mógł dać Daniel Górak w starciu pierwszych rakiet z Vrablikiem. Nasz tenisista stołowy wrócił do gry ze stanu 0:2, ale w piątym secie przegrał 5-11. Wcześniej „Góra” bez problemów rozbił Malickiego 3:0.

Kapitalną robotę na pozycji numer trzy zrobił Paweł Fertikowski. W starciu leworęcznych graczy zwyciężył w trzech setach Xu Wenlianga, rewanżując mu się za ligową porażkę sprzed dwóch sezonów, kiedy Chińczyk występował w Radzyniu Podlaskim. Paweł potrafił dogonić Xu w drugim secie, nawet gdy przegrywał już 1-6! "Fertik" jest jedynym niepokonanym zawodnikiem naszego klubu w tym sezonie – legitymuje się bilansem 4-0.

– Znakomity był dzisiaj Jiri Vrablik, ale mimo to zdobyliśmy tutaj dwa punkty i wygraliśmy mecz. Taki był nasz cel i go zrealizowaliśmy. Jesteśmy po mistrzostwach Europy gotowi do rywalizacji ligowej. Po meczu z Dekorglassem skupiamy się na I Grand Prix Polski seniorów" – powiedział Daniel Górak, który wspólnie z Robertem i Pawłem rywalizować będzie w najbliższy weekend w Ostródzie.

Dekorglass Działdowo – Dartom Bogoria Grodzisk Mazowiecki 2:3
Jiri Vrablik – Robert Floras 3:0 (11:9, 11:4, 11:4)
Szymon Malicki – Daniel Górak 0:3 (8:11, 6:11, 12:14)
Xu Wenliang – Paweł Fertikowski 0:3 (7:11, 12:14, 7:11)
Jiri Vrablik – Daniel Górak 3:2 (12:10, 11:6, 6:11, 8:11, 11:5)
Szymon Malicki – Robert Floras 1:3 (1:11, 10:12, 11:8, 6:11)