Włoska przygoda łyżwiarki z Grodziska

Łyżwiarstwo

Marta Dobrowolska na kilka dni wybrała się do włoskiego Collabo, ale nie w celach rekreacyjnych. Łyżwiarka UKS Sparta Grodzisk Mazowiecki bierze udział w Międzynarodowym Campie organizowanym przez Światową Unię Łyżwiarską.

Młoda zawodniczka robi regularne postępy i coraz lepiej radzi sobie na łyżwiarskim torze. W grudniu okazała się najlepsza w Ogólnopolskich Zawodach Dzieci w Zakopanem, gdzie triumfowała w kategorii 15 latek. Nagrodą za dobrą postawę było powołanie przez Polski Związek Łyżwiarstwa Szybkiego na camp do Collabo. – Znajduje się tam najszybszy tor na świecie. Campy organizowane przez ISU wspomagają szkolenie juniorów w krajach, w których ten sport jest niszą –  tłumaczy Sławomir Chmura, trener łyżwiarki.

Dla Dobrowolskiej wyjazd do Włoch to ogromna szansa i wyzwanie, z którym sobie poradziła. Na torze prezentuje się wręcz wyśmienicie. Zawodniczka grodziskiej Sparty wygrała rywalizację na 500 m z czasem 42,99. W wieloboju przegrała tylko z Włoszką Laurą Peveri. Różnica była niewielka – 0,022. Dobrowolska będzie przebywała we Włoszech do 20 stycznia. – W przypadku mojej zawodniczki, która nie uczęszcza do szkoły sportowej, jest to na trening w najlepszych warunkach. Nagroda za ciężką pracę wykonywaną przez cały sezon. Po raz pierwszy dostała szansę rywalizacji z zawodniczkami z zagranicy – przedstawia Chmura.

Młoda łyżwiarka w ostatnim czasie zrobiła ogromny postęp, co cieszy trenera. Najważniejsze, że sport sprawia jej radość i daje satysfakcję, co przekłada się na wyniki. – W tym sezonie Marta zrobiła niesamowity postęp. Jeszcze w grudniu 2014 roku była w Polsce pod koniec rankingu w swojej kategorii wiekowej. Początki były trudne, gdyż zaczęła trenować bardzo późno. Na torze pojawiła się będąc w piątej klasie szkoły podstawowej. Na początku ciężko było jej zaistnieć na zawodach. Z perspektywy czasu, myślę jednak że to późne wejście Marty w sport było dobre. Nie jest znudzona tym, co robi, lecz cieszy się każdym startem i treningiem – wyjaśnia szkoleniowiec.

Byłeś na meczu i zrobiłeś ciekawe zdjęcie? A może nagrałeś filmik jak kibice cieszą się z wygranej? Przesyłaj zdjęcia i informacje do redakcji WPR24.pl na adres e-mail: kontakt@wpr24.pl lub SMS i MMS pod nr tel. 600 924 925.