Wiosenna aura przyniosła judo

Sporty Walki

9 kwietnia w Pruszkowie odbędzie się 19. Wiosenny Turniej Judo. W zmaganiach weźmie udział zawodnicy z ponad 40 klubów.

Za organizację turnieju odpowiada Uczniowski Klub Sportowy KATA. – Nasz klub działa na terenie Pruszkowa od 1998 roku i był pierwszym klubem judo nie tylko w Pruszkowie, ale i okolicy. Zajmujemy się głównie szkoleniem dzieci i młodzieży, stąd sukcesy odnosimy głównie na terenie województwa. Do największych osiągnięć możemy zaliczyć m. in. tytuł mistrza polski juniorów młodszych zdobyty przez naszego wychowanka Jakuba Chebdę. W ubiegłym roku nasz podopieczny Maciej Dudkowski zdobył tytuł mistrza warszawy na Warszawskiej Olimpiadzie Młodzieży – prezentuje Maciej Przygoda z UKS Kata Pruszków.

Najbliższa niedziela (9 kwietnia) upłynie pod znakiem emocjonujących walk judo. W sali sportowej szkoły podstawowej nr 2 przy ul. Jasnej pojawią się dzieci z roczników 2005-2009. – W tym roku zaprosiliśmy na turniej ponad 40 klubów z terenu Mazowsza. Wzorem lat ubiegłych spodziewamy się co najmniej 150 uczestników. którzy zgodnie z harmonogramem, pojawią się w 3 turach, o godzinie 8.00, 11.30 i 15.00 – podaje Przygoda.

Dla pruszkowskiego klubu organizacja turnieju to szansa na wypłynięcie na szerokie wody. –  Jesteśmy małym jedno sekcyjnym klubem, w którym szkolimy na chwilę obecną około 80. dzieci. Organizacja turnieju jest dla nas nie lada wyzwaniem, ale także szansą na zaistnienie w społeczności klubów judo na terenie Mazowsza. Nasze zawody są charakterystyczne ze względu na sposób organizacji jeszcze do niedawna bardzo rzadko spotykany na tego typu turniejach. Zawsze stawiamy na sprawną organizację. Staramy się do minimum skrócić czas oczekiwania dzieci na ich walki, który na innych turniejach potrafi wynosić nawet po kilka godzin – tłumaczy przedstawiciel UKS Kata.

Byłeś na meczu i zrobiłeś ciekawe zdjęcie? A może nagrałeś filmik jak kibice cieszą się z wygranej? Przesyłaj zdjęcia i informacje do redakcji WPR24.pl na adres e-mail: kontakt@wpr24.pl lub SMS i MMS pod nr tel. 600 924 925.