Wang Zeng Yi odchodzi z Bogorii

Tenis Stołowy

​Indywidualny mistrz Polski Wang Zeng Yi odchodzi z Bogorii Grodzisk Mazowiecki. Zawodnik żegna się z klubem po pięciu latach występów.

Wang Zeng Yi barw grodziskiego klubu bronił od 2007 roku. W ciągu pięciu lat występów zdobył z Bogorią m.in. cztery tytuły drużynowego mistrza Polski, Puchar Polski, brązowy medal w Pucharze Europejskiej Unii Tenisa Stołowego, a także dwukrotnie dotarł do ćwierćfinału Ligi Mistrzów. W trakcie gry w Grodzisku Mazowieckim awansował na najwyższe w karierze miejsce w światowym rankingu (46.), wywalczył tytuł indywidualnego mistrza Polski oraz wicemistrza Europy w grze podwójnej w parze z Lucjanem Błaszczykiem.

W Polskiej Superlidze Tenisa Stołowego występując w grodziskim zespole „Wandżi” wygrał 117 spośród 138 pojedynków, trzykrotnie będąc najskuteczniejszym graczem rozgrywek.

– W karierze każdego sportowca są wzloty i upadki oraz początki i końce. Wspólnie z „Wandżim” porozumieliśmy się, że był to jego ostatni sezon w barwach Bogorii. Dziękujemy mu za jego grę i życzymy szczęścia w dalszej karierze – powiedział po zwycięstwie w drużynowych mistrzostwach Polski prezes klubu Dariusz Szumacher, który następnie wraz z kibicami odśpiewał ulubieńcowi grodziskiej publiczności „Sto lat”.

– Również dziękuję wszystkim w klubie, przede wszystkim moim kolegom – zawodnikom, oraz wiernym kibicom. Bardzo się cieszę, że moje odejście z Grodziska Mazowieckiego przypieczętowaliśmy zdobyciem złotego medalu – dla mnie już dziesiątego w karierze – przyznał „Wandżi”, który w sezonie 2012/2013 zagra w barwach beniaminka Wschodzący Białystok Superligi Kolpingu Jarosław.

Byłeś na meczu i zrobiłeś ciekawe zdjęcie? A może nagrałeś filmik jak kibice cieszą się z wygranej? Przesyłaj zdjęcia i informacje do redakcji WPR24.pl na adres e-mail: kontakt@wpr24.pl lub SMS i MMS pod nr tel. 600 924 925.