Wacław Skarul prezesem Polskiego Związku Kolarskiego

Region

Wacław Skarul został wybrany jednogłośnie w sobotę w Pruszkowie prezesem Polskiego Związku Kolarskiego, zastępując na tym stanowisku Ryszarda Szurkowskiego. Otrzymał poparcie wszystkich delegatów na nadzwyczajny zjazd PZKol.

Jeszcze przed zjazdem swoje kandydatury wycofali: Piotr Kosmala, Andrzej Kita i Jarosław Potocki, a tuż przed głosowaniem zrezygnował Marek Kosicki. Obrady zjazdu trwają.

Wacław Skarul ma 52 lata. Jest absolwentem AWF we Wrocławiu. W latach 1988-1992 był trenerem kadry narodowej, z którą na igrzyskach olimpijskich w Seulu w 1988 roku zdobył srebrny medal w wyścigu drużynowym na 100 km. W 1989 roku w Chambery pod jego kierunkiem drużyna wywalczyła srebrny medal mistrzostw świata na 100 km, a indywidualnie złoty – Joachim Halupczok.

Jednym z zadań Skarula będzie uzdrowienie finansów PZKol. Związek jest zadłużony na 10 mln złotych i ma ogromne trudności z utrzymaniem toru kolarskiego w Pruszkowie.

Byłeś na meczu i zrobiłeś ciekawe zdjęcie? A może nagrałeś filmik jak kibice cieszą się z wygranej? Przesyłaj zdjęcia i informacje do redakcji WPR24.pl na adres e-mail: kontakt@wpr24.pl lub SMS i MMS pod nr tel. 600 924 925.