W poniedziałek startuje KOZERKI OPEN

Tenis

Już 29 lipca rozpoczną się rozgrywki w ramach zawodowego turnieju tenisa kobiecego Kozerki Open w Grodzisku Mazowieckim. To pierwsza tak prestiżowa impreza w naszej okolicy.

Międzynarodowy Turniej Tenisowy Kobiet Kozerki Open 2019 jest organizowany po raz pierwszy. Mimo to jego ranga, już na starcie jest wysoka. Turniej Kozerki Open wchodzi w skład cyklu PZT Polish Tour oraz syklu zawodowych turniejów Międzynarodowe Federacji Tenisowej ITF. Do turnieju zgłosiło się blisko 250 zawodniczek z kilkunastu krajów, a finalna lista turnieju jest już prawie gotowa. Pula nagród w turnieju wynosi zaś 25 000 dolarów.

Już dziś władze Polskiego Związku Tenisowego pozytywnie wypowiadają się o turnieju w Kozerkach. Zwłaszcza, że sam kompleks na którym będą rozgrywane zawody jest w idealnym stanie. – Ten turniej jest niezwykle ważny dla Polskiego Związku Tenisowego, a przede wszystkim dla polskich zawodniczek, bo polski kobiecy tenis jest w bardzo dobrym miejscu i bardzo dobrym momencie. Zapewne jesteście Państwo zaznajomieni z wynikami Igi Świątek, ale Iga nie jest jedyną młodą obiecującą zawodniczką. Jestem niezwykle szczęśliwy, że dzięki temu turniejowi młode dziewczyny będą miały okazję zdobywania punktów do zawodowego rankingu i pierwszego doświadczenia – mówił na przedturniejowej konferencji prasowej Rafał Chrzanowski, szef wyszkolenia Polskiego Związku Tenisowego.

Choć organizatorzy przyznają, że turniej jest jeszcze w fazie „niemowlęcej” to już dziś snują plany na kolejne zawody oraz poszerzenie ich formuły. – Mamy nadzieję, że ten turniej będzie się rozrastał wraz z rozrastaniem się akademii. W sumie na tym terenie (w Kozerkach – przyp. red.) będzie 15 kortów. Współpracujemy też z gminą mamy też cztery korty w centrum, które też zamierzamy mocno rozwinąć – powiedział Jarosław Lewandowski, dyrektor turnieju Kozerki Open. – Mamy trzy obszary turniejowe. Jeden to początkujący z pulą nagród do 15 tys. dolarów, kolejny to turnieje z pulą nagród 25 do 100 tys. dolarów, a na końcu wchodzimy w turnieje ATP i WTA. Jeśli chodzi o ATP i WTA to dajcie nam jeszcze trochę czasu. Natomiast ranga tego turnieju ubędzie rosła. W przyszłym roku pula nagród będzie wynosiła 25 tys. dolarów, bo musimy się wzmocnić organizacyjnie. Ale mamy plan by za dwa lata pula nagród w turnieju wyniosła już 60 tys. dolarów. A potem dojść do 100 tys. dolarów – podkreśla Lewandowski.

Co więcej organizatorzy podkreślają, że równolegle z turniejem z pulą nagród 100 tys. dolarów, byłby rozgrywany turniej z pulą 25 tys. dolarów. – Przy turniejach z pulą 60-100 tys. przyjeżdżają zawodniczki, które znajdują się wyżej w rankingu. Wtedy dla naszych wschodzących zawodniczek nie ma miejsca. Z jednej strony mamy turniej wysokiej rangi, ale z drugiej chcemy wspierać młode zawodniczki, które dopiero rozpoczynają karierę zawodową – dodaje Lewandowski.

PROGRAM TURNIEJU:
Poniedziałek, 29 lipca
od 10:00 I Runda eliminacji

Wtorek, 30 lipca
od 10:00 II Runda eliminacji
I Runda singla

Środa, 31 lipca
od 10:00 I Runda singla
I Runda debla
Impreza towarzysząca:
20:00 Players Party (wejście na zaproszenie)

Czwartek, 1 sierpnia
od 12:00 II Runda singla
Ćwierćfinały debla

Piątek, 2 sierpnia
od 14:00 Ćwierćfinały singla
17:00 Półfinały debla
Impreza towarzysząca:
17:00 Turniej Kid’s Cup (roczniki 2011- 2013)

Sobota, 3 sierpnia
od 12:00 Półfinały singla
15:00 Finały debla
Impreza towarzysząca:
11:00 – 18:00 Kid’s Day (strefa atrakcji dla dzieci)
20:00 VIP Party (wejście na zaproszenie)

Niedziela, 4 sierpnia
od 14:00 Finały singla
Impreza towarzysząca:
09:00 Turniej Padla

Oficjalna strona turniejowa: www.KozerkiOpen.pl
Fanpage turnieju: https://www.facebook.com/KozerkiOpen/

Byłeś na meczu i zrobiłeś ciekawe zdjęcie? A może nagrałeś filmik jak kibice cieszą się z wygranej? Przesyłaj zdjęcia i informacje do redakcji WPR24.pl na adres e-mail: kontakt@wpr24.pl lub SMS i MMS pod nr tel. 600 924 925.