VII Podkowiańska Dycha już za półtora miesiąca

Bieganie

Wszystkim miłośnikom sportowych zmagań przypominamy, że do VII Podkowiańskiej Dychy zostało już zaledwie półtora miesiąca, a pakiet startowy w promocyjnej cenie 49 zł można kupić tylko do 6 maja.

W lesie Młochowskim i w Parku Miejskim przy trasie biegu właśnie zakwitły zawilce. To wyjątkowa okazja aby w najbliższy weekend przebiec się trasą VII Podkowiańskiej Dychy podziwiając białe kobierce kwiatów. Do rywalizacji na tej trasie biegacze staną 26 maja. Ale jeśli chcecie wziąć udział w biegu warto się spieszyć. Na biegi można zapisać się do 21.05 2019 na stronie www.podkowianskadycha.pl.

Tylko do 6 maja pakiet startowy kosztuje 49 zł. Po tym terminie opłata wynosi 60 zł. Pakiet startowy w biegach dziecięcych kosztuje 15zł.

Dodatkowo, ale już tylko do 25 kwietnia można zamówić techniczną koszulkę biegową, która występuje z innym wzorem dla Pań a innym dla Panów.

– Jest już tradycją, że gościem Dychy jest znana i regularnie biegająca postać kultury. Zaproszenie w latach ubiegłych przyjęli Jacek Hugo-Bader i Joanna Bator. W tym roku gościem będzie Marek Krajewski autor siedemnastu bestsellerowych powieści kryminalnych, filolog klasyczny. Laureat prestiżowych nagród literackich i kulturalnych (m.in. Paszportu „Polityki”, Nagrody Wielkiego Kalibru, Nagrody Prezydenta Wrocławia). Zadebiutował w 1999 roku „Śmiercią w Breslau”. Zapraszamy na spotkanie z autorem 27 maja 2019 r. (poniedziałek) o godz. 18.00 w ogrodzie Podkowiańskiej Biblioteki Publicznej w Czytelni pod Modrzewiami. Będziemy rozmawiać o najnowszej książce autora pt. „Dziewczyna o czterech palcach” która ukaże się 13 maja nakładem wydawnictwa Znak – zaznaczają organizatorzy.

Tegoroczna Dycha to Pierwsze Mistrzostwa Polski Fizjoterapeutów w Biegu na 10km. Nic więc dziwnego, że wolontariusze Krajowej Izby Fizjoterapeutów nie tylko poprowadzą rozgrzewkę ale będą przygotowywać zdrowe soki dla biegaczy.

A co jeśli biegi nie są Waszym konikiem? Nie szkodzi. I tak warto odwiedzić miasteczko biegowe. – Zapraszamy nie tylko zawodników, ale także mieszkańców Podkowy i okolic do odwiedzenia w dniu imprezy Miasteczka Biegowego i skorzystania z wielu atrakcji zorganizowanych według naszych stałych tematów przewodnich: sportu, zdrowia oraz działań społeczno-kulturalnych – zachęcają organizatorzy.

To jednak nie koniec. „Dycha” to nie tylko bieg, to również działanie charytatywne. – W tym roku zbieramy środki dla Fundacji SONI, która wspiera niepełnosprawnych sportowców. Oprócz zbiórki w trakcie zapisów będziemy na kilka tygodni przed imprezą prowadzić licytację atrakcyjnych sprzętów biegowych ufundowanych przez sponsorów między innymi zegarków biegowych Garmin oraz butów Saucony. Szczegóły pojawią się wkrótce na stronie wydarzenia.

Byłeś na meczu i zrobiłeś ciekawe zdjęcie? A może nagrałeś filmik jak kibice cieszą się z wygranej? Przesyłaj zdjęcia i informacje do redakcji WPR24.pl na adres e-mail: kontakt@wpr24.pl lub SMS i MMS pod nr tel. 600 924 925.