Turniej K1 w Pruszkowie

Pruszków

Kompleks sportowy przy ul. Lisieckiego 1 w Pruszkowie będzie miejscem rywalizacji juniorów i seniorów w Turnieju Pierwszego Kroku K1. Zawody zaplanowane na 8 lutego organizują wspólnie Polski Związek Kickboxingu, pruszkowski Mandala Golden Fight Club oraz doświadczony trener Jarosław Rogala.

Zgodnie z zapowiedziami pruszkowskiego klubu sportów walki Mandala, na terenie miasta zostaną zorganizowane zawody mające na celu popularyzację takich odmian walk, jak K1 czy kickboxing. Turniej odbywa się bez eliminacji, jednak aby wziąć w nim udział należy posiadać aktualną licencję wydaną przez Polski Związek Kickboxingu. Na miejscu można ewentualnie wykupić licencję jednorazową za kwotę 20 zł. Osoby posiadające piąty stopień szkoleniowy w innych formach walki mogą wystąpić do Zarządu PZKB celem weryfikacji posiadanego stopnia i po uiszczeniu 50 proc. kwoty egzaminu może otrzymać stopień szkoleniowy PZKB.

Walki będą się toczyć w formule K1, w dwóch rundach po dwie minuty każda. Zawodnicy, którzy startowali wcześniej w zawodach rangi wyższej niż pierwszy krok nie zostaną dopuszczeni do startu. Wszyscy muszą mieć ubezpieczenie od nieszczęśliwych wypadków oraz aktualne badania lekarskie.

Podczas turnieju organizatorzy zapewnią rękawice, zawodnicy muszą natomiast mieć resztę wymaganego sprzętu, czyli kaski z zakrytą górną częścią głowy, spodenki sportowe bez części metalowych lub plastikowych, jednoczęściowe ochraniacze na nogi, zęby i krocze, a w przypadku kobiet także ochraniacze na piersi.

Opłata startowa wynosi 40 zł, a dodatkowo 10 zł kosztuje opieka medyczna. Swój udział w turnieju należy zgłaszać pod adresem mailowym: golden.wpr@gmail.com podając imię nazwisko,  datę urodzenia, wagę zawodnika, datę badań sportowych.

[TheChamp-Sharing]

Byłeś na meczu i zrobiłeś ciekawe zdjęcie? A może nagrałeś filmik jak kibice cieszą się z wygranej? Przesyłaj zdjęcia i informacje do redakcji WPR24.pl na adres e-mail: kontakt@wpr24.pl lub SMS i MMS pod nr tel. 600 924 925.