Triumf pruszkowskich juniorów

Region

Pływacy z klubu Kapry-Abexim zdobyli 13 medali w Mistrzostwach Polski Juniorów do lat 14, które odbyły się w Gorzowie Wielkopolskim.

W barwach pruszkowskiego klubu wystąpili uczniowie Gimnazjum nr 4 w Pruszkowie. Podopieczni trenera Łukasz Borkowskiego przygotowywali się do zawodów pływackich na dwóch obozach, które odbyły się w Centralnych Ośrodkach Przygotowań Olimpijskich w Wałczu (XII 2010) oraz Spale (II 2011). W ostatnim czasie młodzi pływacy trenowali dwa razy dziennie poświęcając swój czas wolny.

Ciężkie treningi opłaciły się. Zawodnicy z Pruszkowa w trakcie mistrzostw zdobyli aż 13 medali. Pierwszego dnia zawodów pruszkowianie zdobyli 3 medale, drugiego dnia również 3 medale, a trzeciego dnia aż 6 medali.

Jedna z naszych zawodniczek Agata Królak, uzyskała minimum na Międzynarodowe Zawody na Cyprze, jednak sędziowie zadecydowali o dyskwalifikacji zawodniczki za rzekomy błąd podczas nawrotu. Na powtórkach widać jednak, że pruszkowianka nawrót wykonała prawidłowo. Pruszkowski klub odwołał się od decyzji sędziów i w najbliższym tygodniu odbędzie się spotkanie z władzami Polskiego Związku Pływackiego. Jeśli PZP uzna odwołanie za stosowne Agata weźmie udział w zawodach na Cyprze.

Natomiast w Ciechanowie 15 latka Nikola Adamska podczas Mistrzostw Polski 15-latków trzykrotnie awansowała do finałów.

Wojciech Kaźmierczak, złoto, srebro, srebro, srebro, brąz
Agata Królak srebro, srebro, srebro, srebro
Stanisław Kolczyński brąz, brąz, brąz, brąz
Nikola Adamska – finał Mistrzostw Polski

Pozostali reprezentanci na MP: Martyna Marciniak, Hanna Parkot, Michał Stecko, Odyseusz Koskiniotis, Marta Makowska, Adrianna Mikułowska ( wszyscy uczniowie Gimnazjum nr 4 w Pruszkowie) .

Byłeś na meczu i zrobiłeś ciekawe zdjęcie? A może nagrałeś filmik jak kibice cieszą się z wygranej? Przesyłaj zdjęcia i informacje do redakcji WPR24.pl na adres e-mail: kontakt@wpr24.pl lub SMS i MMS pod nr tel. 600 924 925.