Tomiałowicz i Koehn zagrają dla Lidera

Region

Najlepiej punktująca w poprzednim sezonie Ford Germaz Ekstraklasy, Laurie Koehn oraz była obwodowa Lotosu Gdynia, Olivia Tomiałowicz zagrają w przyszłym sezonie w barwach Matizolu Lidera Pruszków.

Koehn ubiegły sezon spędziła w Utexie Rybnik. Ta mierząca 173 cm koszykarka ze średnią 19 punktów na mecz została najlepiej punktującą zawodniczką polskiej ekstraklasy. Ponadto Amerykanka oddała w sumie blisko trzy razy więcej rzutów za trzy punkty niż za dwa, mając przy tym 44 proc. skuteczność.

Grająca na pozycji rozgrywającej bądź rzucającej w przeszłości występowała na parkietach w Turcji oraz amerykańskiej WNBA. W 2007 r. wygrała konkurs rzutów za trzy punkty w Meczu Gwiazd WNBA.

Kadrę pruszkowskiego zespołu zasiliła również wychowanka tego klubu Olivia Tomiałowicz. Polka urodzona we Włoszech poprzednio występowała w SMS PZKosz Łomianki oraz Lotosie Gdynia. W ubiegłym sezonie 21-letnia zawodniczka notowała średnio 5,9 punktu, 1,6 zbiórki oraz 1,6 asysty na mecz.

[TheChamp-Sharing]

Byłeś na meczu i zrobiłeś ciekawe zdjęcie? A może nagrałeś filmik jak kibice cieszą się z wygranej? Przesyłaj zdjęcia i informacje do redakcji WPR24.pl na adres e-mail: kontakt@wpr24.pl lub SMS i MMS pod nr tel. 600 924 925.