Tęcza znów pokonana

Koszykarki Matizolu Lidera Pruszków po raz drugi pokonały Tęczę Leszno i zagrają o piąte miejsce z Energą Toruń.

Po pierwszym, łatwo wygranym meczu w Lesznie, koszykarki Lidera miały w Pruszkowie tylko dopełnić formalności. Jednak zawodniczki Tęczy, podrażnione wysoką porażką na własnym parkiecie rozpoczęły bardzo zdecydowanie. Siłą napędową gości w pierwszej kwarcie była Justyna Grabowska, która w krótkim odstępie czasu trafiła dwie „trójki”.Bardzo dobrze grająca Tęcza wygrała pierwszą część meczu 25:19.

Na początku drugich 10 minut przyjezdne podwyższyły prowadzenie do ośmiu punktów i od tego momentu lepiej zaczęły grać Liderki. Dość skuteczna w drużynie gospodarzy była Amerykanka Bernice Mosby, która po 20 minutach miała na koncie dziewięć punktów. Mimo to podopieczne Arkadiusza Konieckiego przegrywały po pierwszej połowie 34:35.

Po zmianie stron koszykarki Lidera Pruszków wyszły na prowadzenie, którego nie oddały już do końca spotkania, i ostatecznie wygrały 78:70.

Pruszkowianki zagrają o piąte miejsce z Energią Toruń, która dwukrotnie rozgromiła drużynę Artego Bydgoszcz.

Matizol Lider Pruszków – Super Pol Tęcza Leszno 78:70 (19:25, 15:10, 22:17, 22:18)

Matizol Lider Pruszków: Mosby 21 pkt, Denson 17, Chomać 9, Ross 9, Skorek 8, Bednarczyk 4, Koc 4, Antczak 2, Cymmer 2, Hughes 2, Furdak 0.