Taneczne zmagania w Pruszkowie

Uncategorized

Już w najbliższy weekend w Pruszkowie odbędzie się Ogólnopolski Festiwal Tańca „Mazovia Open 2018” organizowany przez Centrum Tańca i Ruchu Dance Imperium.

Hala Międzyszkolnego Ośrodka Sportu przy Gomulińskiego 4 na dwa dni wypełni się młodymi adeptami tańca. Wszystko za sprawą Ogólnopolskiego Festiwalu Tańca „Mazovia Open 2018”, w którym udział weźmie aż 500 tancerzy. 

– Nasze pokazy to prezentacja wielu form i stylów tańca. Emocje i energia w każdym ruchu, muzyka, kostiumy oraz premierowe choreografie to powody, dla których każdy miłośnik tańca powinien być tego wieczoru z nami – zaznaczają Amelia i Jacek Grabowscy organizatorzy festiwalu. 

10 lutego od godz. 9.00 do godz. 21.00 będzie można podziwiać zmagania par w tańcu towarzyskim w ramach współzawodnictwa sportowego Federacji Tańca Sportowego. Na parkiecie zaprezentują się tancerze tańca towarzyskiego w kilku kategoriach wiekowych i dwóch stylach tanecznych (latyno-amerykańskim i standardowym). Drugiego dnia festiwalu (11 lutego) od godz. 10.00 będzie można podziwiać tancerzy prezentujących swoje umiejętności w tańcach nowoczesnych. Tu szykuje się rywalizacja zespołów w stylach Hip-Hop, Jazz, Show Dance w czterech kategoriach wiekowych. Do zdobycia będzie Puchar Starosty Pruszkowskiego. – To impreza pełna energii i radości, a do tego popularyzuje taniec wśród dzieci i młodzieży, a nawet seniorów – w uniwersalny sposób łączy pokolenia wokół tej niezwykłej i ponadczasowej pasji. Niech energia turnieju udzieli się nie tylko jego uczestnikom, ale i wszystkim mieszkańcom powiatu – zaznacza Maksym Gołoś, starosta pruszkowski. 

To jednak nie koniec. Na godz.18.00 odbędzie się Gala Wieczorna gdzie zaprezentują się lokalni tancerze CTiR „Dance Imperium”, którzy przygotowali na tę okazję specjalne pokazy w premierowych choreografiach tanecznych. Darmowe zaproszenia na niedzielne pokazy do odebrania w recepcji „Dance Imperium przy ul. Antka 7 w Pruszkowie.

[TheChamp-Sharing]

Byłeś na meczu i zrobiłeś ciekawe zdjęcie? A może nagrałeś filmik jak kibice cieszą się z wygranej? Przesyłaj zdjęcia i informacje do redakcji WPR24.pl na adres e-mail: kontakt@wpr24.pl lub SMS i MMS pod nr tel. 600 924 925.