Tancerze opanowali Pruszków [GALERIA]

Uncategorized

W miniony weekend w Pruszkowie odbył się Ogólnopolski Festiwal Tańca „Mazovia Open 2018”. Ponad 500 tancerzy walczyło o puchar starosty pruszkowskiego.

Przez dwa dni w Hali Międzyszkolnego Ośrodka Sportu przy ul. Gomulińskiego królowały muzyka i taniec. W sobotę można było podziwiać zmagania par w tańcu towarzyskim w ramach współzawodnictwa sportowego Federacji Tańca Sportowego. W niedzielę swoje umiejętności prezentowali tancerze modern. Rywalizacja trwała w stylach  Hip-Hop, Jazz i Show Dance w czterech kategoriach wiekowych.  

– To impreza pełna energii i radości, a do tego popularyzuje taniec wśród dzieci i młodzieży, a nawet seniorów – w uniwersalny sposób łączy pokolenia wokół tej niezwykłej i ponadczasowej pasji. Niech energia turnieju udzieli się nie tylko jego uczestnikom, ale i wszystkim mieszkańcom powiatu – jeszcze przed rozpoczęciem imprezy mówił Maksym Gołoś, starosta pruszkowski.

Te słowa nie były na wyrost. Gorąca atmosfera i efektowne pokazy rozgrzały publiczność. Niedzielne, wieczorne pokazy, zgromadziły wielu miłośników tańca. Jak było, możecie sprawdzić w naszej galerii.

A jak poradzili sobie reprezentanci naszego regionu? W kategorii Hip Hop Formacje do lat 14: 1 miejsce „Step & Flow” – Dance Imperium Pruszków; 4 miejsce „What’s up Crew” Dance Imperium Pruszków. W kategorii Modern Jazz/Inne Formy Tańca do 11 lat  2 miejsce „Musical Jazz Dance” Dance Imperium Pruszków; do 14 lat 2 miejsce „ Folteens” Dance Imperium Pruszków.

Pełna klasyfikacja dostępna będzie wkrótce na stronie organizatora.

Byłeś na meczu i zrobiłeś ciekawe zdjęcie? A może nagrałeś filmik jak kibice cieszą się z wygranej? Przesyłaj zdjęcia i informacje do redakcji WPR24.pl na adres e-mail: kontakt@wpr24.pl lub SMS i MMS pod nr tel. 600 924 925.