Świetny mecz Paluchowskiego

Znicz Pruszków odniósł drugie zwycięstwo z rzędu na własnym boisku. Pruszkowianie wygrali 3:1 z Pelikanem Łowicz. Katem rywali był Adrian Paluchowski, który strzelił wszystkie bramki dla gospodarzy.

Podopieczni Robert Kochańskiego mogli zdobyć bramkę już w drugiej minucie po strzale Krzysztofa Kopcińskiego, ale jeszcze się nie udało. W 11. minucie odpowiedzieli goście uderzeniem Krzysztofa Brodeckiego. Nie udało mu się jednak zaskoczyć Michała Bigajskiego. Znicz próbował atakować, ale nieskutecznie. Dopiero w 33. minucie pruszkowianie skutecznie zakończyli akcję. Po dośrodkowaniu z rzutu wolnego bramkę po uderzeniu głową zdobył Adrian Paluchowski. Klika minut później swoją okazję miał Pelikan, ale Maciej Wyszogrodzki przegrał pojedynek z golkiperem Znicza. Do przerwy Znicz prowadził 1:0.

Niedługo po wznowieniu gry rzut wolny przed polem karnym wykonywał Adrian Świątek, ale piłka poszybowała nad bramką. W 52. minucie Znicz podwyższył znów za sprawą Paluchowskiego. Były gracz warszawskiej Legii strzałem w długi róg pod poprzeczkę pokonał Adriana Olszewskiego. Kilka minut później gospodarze prowadzili już trzema bramkami, a na listę strzelców wpisał się niezawodny Paluchowski. W 67. minucie Maks Banaszewski mógł podwyższyć prowadzenie,ale trafił w słupek. Trzy minuty później znów przed szansą stanął Paluchowski, jednak tym razem przegrał pojedynek z Olszewskim. W 74. minucie ładnym strzałem popisał się Piotr Koman, który strzałem od słupka pokonał bramkarza Znicza.

Do końca spotkania wynik się nie zmienił i pruszkowianie mogli dopisać sobie kolejne trzy punkty.

Znicz Pruszków – Pelikan Łowicz 3:1
(1:0)

Znicz: Michał Bigajski – Marcin Bochenek, Igor Biedrzycki, Arkadiusz Jędrych, Rafał Kosiec – Artur Januszewski, Sebastian Olczak, Maks Banaszewski (’85 Bartosz Niksiński), Krzysztof Kopciński (’68 Marcin Rackiewicz), Maciej Machalski (’71 Mariusz Zawodziński) – Adrian Paluchowski (’77 Krystian Pieczara).

Pelikan: Adrian Olszewski – Konrad Kowalczyk, Krzysztof Brodecki, Mykoła Dremluk, Damian Ceglarz – Maciej Wyszogrodzki (’70 Artur Golański), Piotr Koman, Patryk Pomianowski (’77 Daniel Gołuch), Adrian Świątek (’59 Michał Adamczyk), Mariusz Solecki – Paschal Ekwueme (’59 Patryk Bojańczyk).

Bramki: 33, 52, 57 Adrian Paluchowski – 74 Piotr Koman