Sukces młodego zawodnika z Nadarzyna

Tenis Stołowy

Tomasz Trzaskowski (GLKS Nadarzyn) wygrał I wojewódzki turniej kwalifikacyjny kategorii kadet w tenisie stołowym, który został rozegrany w Warszawie. – To duży sukces Tomka – mówi trener młodego zawodnika.

Trzaskowski wyśmienicie rozpoczął zmagania w nowym sezonie. Łącznie wygrał pięć spotkań, w których stracił tylko cztery sety. W finale nie dał szans zawodnikowi z Piaseczna i mógł świętować awans do turnieju ogólnopolskiego. – Tomek odniósł bardzo duży sukces. Warto wziąć pod uwagę fakt, że to jego pierwszy rok w rywalizacji w kategorii kadetów. Przyszło mu grać z zawodnikami starszymi o rok i znakomicie sobie poradził. Teraz czekają go zmagania w ogólnopolskim turnieju, który odbędzie się 22-24 września w Krośnie – przedstawia Piotr Napiórkowski, trener sekcji tenisa stołowego w GLKS Nadarzyn.

Szkoleniowiec podkreśla, że Trzaskowski nie raz pokazał potencjał. – W zeszłym sezonie wraz z Maksem Nawarskim zajęli trzecie miejsce w Polsce w mistrzostwach szkół podstawowych. Indywidualnie Tomek plasował się w gronie 16 najlepszych młodzików w Polsce – mówi Napiórkowski.

W Warszawie Trzaskowski rozpoczął nowy rozdział w karierze. Starty wśród kadetów to „inna para kaloszy” niż rywalizacja w młodzikach. – Kadet to zawodnik, który przeszedł selekcję i jest dobrze przygotowany do rywalizacji. Często tenisiści szkoleni są w ośrodkach sportowych w Gdańsku i Drzonkowie. Wśród kadetów o wyniku decydują umiejętności. Cieszy nas sukces Tomka, bo w wakacje ciężko pracował. Był na czterech obozach, a teraz trenuje dwa razy dziennie – zaznacza trener nadarzyńskiej drużyny. 

Z pewnością osiągnięty wynik cieszy Trzaskowskiego, ale ten zachowuje spokój. – Największy sukces jeszcze przede mną – zapewnia młody tenisista.

[TheChamp-Sharing]

Byłeś na meczu i zrobiłeś ciekawe zdjęcie? A może nagrałeś filmik jak kibice cieszą się z wygranej? Przesyłaj zdjęcia i informacje do redakcji WPR24.pl na adres e-mail: kontakt@wpr24.pl lub SMS i MMS pod nr tel. 600 924 925.